موسیقی ایرانیان
 

اختصاصی موسیقی ایرانیان؛ تور اروپایی به نام گل سرخ با استقبال ایرانیان سوئد آغاز شد

موسیقی ایرانیان – جواد رهنمایی: تور کنسرت های گروه دستان متشکل از «سعید فرجپوری» نوازنده کمانچه، «حسین بهروز نیا» نوازنده بربط، «بهنام سامانی» نوازنده سازهای کوبه ای، «پژمان حدادی» نوازنده سازهای کوبه ای، «حمید متبسم» نوازنده تار به همراه هنرمندان میهمان «رجیب چاکرابورتی» نوازنده سارود، «رضا ابائی» نوزانده قیژک، «پویا سرائی» نوازنده سنتور و «سالار عقیلی» خواننده، شنبه 14 فروردین با استقبال بی‌ نظیر علاقه مندان موسیقی ایرانی در شهر استکهلم سوئد آغاز شد.
کنسرت شب نخست سر ساعت آغاز و در بخش اول، گروه دستان قطعه هایی را بدون کلام اجرا کرد که بعضی‌ از آن‌ها از ساخته‌های جدید حسین بهروزی نیا بود. سپس در ادامه کنسرت، قطعه زیبایی در دستگاه نوا اجرا شد و در بخش دوم اجرای «به نام گل سرخ» با صدای سالار عقیلی به همان ترتیب که قطعات در آلبوم هست شروع شد و تفاوت‌های اجرای زنده با آلبوم، به هم پیوستگی زیبای قطعات بود که آواز جدیدی هم در میان تصانیف خوانده میشد.
به گزارش موسیقی ایرانیان، با وجودی که همزمان کنسرت ایرانی‌ دیگری در شهر استکهلم در حال برگزاری بود، ولی‌ سالن کاملا پر از جمعیت بود و در آغاز کنسرت بروشور‌هایی جهت آشنائی با پروژه سیمرغ، به همراه ریز برنامه های تور، بین شرکت کنندگان پخش شد.
قابل ذکر است آلبوم جدید «به نام گل سرخ» تولید آمریکا هم که قبلا در همین سایت معرفی‌ شده بود، برای اولین بار عرضه گردید.
پس از پایان کنسرت شب نخست، با توجه به این که اعضای گروه روز جمعه از کلن آلمان با پرواز به استکهلم سوئد آمده و صبح شنبه برای ساند چک و آشنایی با سالن، شروع به تمرین کرده و کنسرت شب اول را نیز تا پاسی از شنبه شب در میان علاقمندان و حاضرین در کنسرت گذرانیده و دیر وقت به محل اقامت خویش رفته بودند. صبح یکشنبه  به شهر گوتنبرگ سوئد آماده و طبق معمول مستقیما پس از یک جا به جایی در هتل محل اقامت به سالن برنامه رفته و باز با ساند چک و کوک سازها  تا شروع برنامه مشغول به تمرین و هماهنگی بودند.
پس از  کنسرت دوم گروه که باز با استقبال علاقمندان به فرهنگ و موسیقی ایرانی روبرو شده بود، گروه  با همه خستگی و‌ با رویی گشاده به میان علاقمندان و مشتاقان حاضر در سالن رفته و به گرفتن عکس و امضا کردن سی‌دی‌ها و پاسخ گوئی به سوالات آن‌ها پرداختند.
در ادامه تور اروپایی به نام گل سرخ، گروه دستان 18 فروردین در شهر مونیخ سومین کنسرت خود را برگزار خواهد کرد.


منبع: موسیقی ایرانیان

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=589


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.