صحبت‌هاي مسئولين موسيقي ايرانيان با مخاطبين و اهالي موسيقيگزارش از كنسرت‌هاي موسيقي ايران تا اطلاع ثانوي ممنوع!

موسیقی ایرانیان: اگر جزو مخاطبين پيگير سايت موسيقي ايرانيان باشيد قبول داريد كه اين سايت خصوصا در سال 89 گزارش متني و تصويري از اكثر كنسرت‌هاي مهم پاپ، كلاسيك و سنتي كشور خدمت بازديدكنندگان عزيز ارائه مي‌داد كه اخيرا تصميم گرفته‌ايم به دلايلي كه در زير خواهيد خواند از اين كار صرف‌نظر كنيم و انرژي دستندركاران اين سايت را در ديگر حوزه‌هاي رسانه‌اي- موسيقايي كشور به كار بريم.

خودتان را بگذاريد جاي ما!

با دردسرهاي غيرقابل تصور با هنرمند يا كنسرت‌گزار هماهنگ مي‌كنيم تا خبرنگار و عكاس مجموعه براي گرفتن گزارش به كنسرت مورد نظر اعزام شوند. مي‌دانيد كه اين مجموعه داراي هيچ پشتيباني مالي نيست و در اكثر مواقع نمي‌تواند دستمزدي براي خبرنگاران و عكاسان خويش تقديم نمايد.

وقتي گزارشي از يك كنسرت كار مي‌شود كافيست كوچك‌ترين انتقادي از موزيسين يا خواننده شود، آن‌زمانست كه سيل هواداران اكثرا جوان آن خواننده به سوي سايت جاري مي‌شود و انواع و اقسام توهين، لفظ ركيك، تهمت و (در موارد كمتر) انتقاد به سوي مجموعه و خبرنگار مربوطه در قالب ايميل و كامنت داده مي‌شود.

خب وقتي ما گزارشي از اجراي ضعيف خواننده كار مي‌كنيم نمي‌توانيم از فالش‌خواني‌اش نگوييم، نمي‌توانيم از ضعف‌هایش نگوييم‌، نمي‌توانيم از بي‌احترامي‌اش نسبت به مخاطب سخن نرانيم، نمي‌توانيم بي‌هيچ درآمد فقط عكس و گزارش مثبت از اجراي هنرمند مورد نظر كار كنيم و بحث نقد و گفتن واقعيت‌هاي تلخ در مورد سطح كيفي اجرا را ببنديم.

زماني كه خبرنگار و عكاس مجموعه در كنسرتي حضور دارند، كنسرت‌گزار در اكثر مواقع ناراضي است از اين حضور! و گاها بدترين و زننده‌ترين برخوردها با فرستاده‌هاي سايت انجام مي‌دهد. اين اتفاق باعث نارضايتي و دلگيري خبرنگار و عكاس مربوطه مي‌شود، خصوصا كه این عزیزان درآمدي هم كه از اين كار ندارند و فقط براي اعتلاي هنر و موسيقي كشور قبول كرده‌اند چنين خدمتي را بدون هيچ گونه چشم‌داشتي انجام دهند، آيا در اين شرايط برخورد يك كنسرت‌گزار يا تهيه كننده با يك خبرنگار و عكاس باید محترمانه باشد يا خير؟!

به هر حال به دلايلي كه گفتيم خبرنگار، عكاس و تهيه‌كننده بطور غير مستقيم از گزارش كار كردن ناراضي هستند. هواداران و هنرمندان هم در صورت كوچكترين انتقاد از مجموعه و نويسندگان مربوطه ناراضي و دلگير مي‌شوند.

خب مي‌بينيم كه تهيه‌ي يك گزارش باعث ناراحتي و دلگيري همه‌ي عنصرهاي موسيقايي يك جامعه يعني هنرمند، مخاطب، كنسرت‌گزار، خبرنگار و … مي‌شود. خب ديگر تهيه‌ي گزارش از كنسرت‌هاي بعدي چه معني مي‌دهد، وقتي همه از اين كار ناراضي هستند، وقتي هيچ كس از اين تلاش مسئولين موسيقي ايرانيان راضي و خشنود نيست چه دليلي دارد كه اين حركت ادامه داشته باشد؟ براي چه ديگر انرژي‌مان را صرف اين كار كنيم؟

با جلسات متعددي كه مديران موسيقي ايرانيان در اين باب گذاشته‌اند مدت‌هاست كه تصميم گرفته‌اند تا زماني كه تهيه‌كنندگان، هنرمندان و مخاطبان حرفه‌اي نشوند و تا زماني كه توانايي هضم كوچكترين انتقاد را نداشته باشند، از ارائه‌ي گزارش هر گونه كنسرتي صرف‌نظر كنند و به حوزه‌هاي ديگر مثل خبر، نقد، تحليل و معرفي هنرمندان روي آورند.

شايد اگر مراحل طولاني، سخت و پيچيده‌ي تهيه‌ي يك گزارش خدمت شما بيان شود شما هم قانع شويد كه بهترست عطاي اين كار به لقايش بخشيده شود و انرژي اعضاي مجموعه در ديگر حوزه‌ها صرف شود.

به هر صورت، تصميم فعلي اين است كه از ارائه‌ي هر گونه گزارش و نقد از كنسرت‌ها خدمت بازديدكنندگان عزيز صرف‌نظر كنيم، دوستداران موسيقي فالحال در كنسرت‌ها شركت مي‌كنند و هر كس مطابق سليقه‌اش با ايرادهاي فني يك كنسرت كنار مي‌آيد بنابراين دليلي بر مته به خشخال گذاشتن ما وجود ندارد، مخاطب و هنرمند از كنسرت‌شان با داشتن تمام مولفه‌هاي ضعيف راضي هستند، ديگر چه دليلي دارد ما ناراضي باشيم و كاسه‌ي داغ‌تر از آش شويم؟!

مجموعه موسيقي ايرانيان هميشه سعي مي‌كند به مثبت‌ترين حركت‌هاي رسانه‌اي روي آورد و انرژي‌اش را صرف كارهاي مفيد براي موسيقي كشور بكند، در حال حاضر تشخيص داده مي‌شود كه تهيه‌ي يك گزارش منفعت زيادي براي موسيقي كشور محسوب نمي‌شود به همين دليل به وقايع و پديده‌هاي مهمتر رسانه‌اي-تحليلي بهترست پرداخته شود.

با اين وجود به همه‌ي مخاطبين عزيز قول مي‌دهيم در صورتي كه كنسرت موسيقي استثنايي، بسيار مهم و سرنوشت‌سازي در كشور برگزار شود باز هم از آن كنسرت گزارش و عكس تهيه خواهيم كرد اما فعلا از ارائه‌ي گزارش كنسرت‌هاي معمول معذوريم تا زماني كه شرايط حاصل شود!

اضافه شدن قسمت‌های جدید به سایت

نكته‌اي هم كه بهترست به آن پرداخته شود اين است كه بسياري از بازديدكنندگان عزيز گلايه داشتند كه چرا از انتشار آلبوم‌ها و برگزاري كنسرت‌ها كمتر خبر كار مي‌كنيم كه خدمت همه‌ي مخاطبين بايد عرض كنيم كه تا آنجا كه انرژي ما و حس كنج‌كاوي رسانه‌اي ما اجازه مي‌دهد ليست تمامي آلبوم هاي منتشر شده‌ي جديد را در قسمت بالاي سايت و ليست تمام كنسرت‌هاي پيش‌رو را در سمت چپ سايت در باكس‌هاي مخصوص قرار داده‌ايم و روزانه اين قسمت‌ها به روز مي‌شوند.

بنابر اين با بودن اين دو باكس يعني قسمت «برنامه کنسرت‌های جاری» و «تازه‌ترین آلبوم‌های منتشر شده» لزومي براي گذاشتن خبر از يك آلبوم و يا كنسرت نيست و مخاطبين عزيز مي‌توانند با بررسی اين قسمت‌ها از آلبوم‌ها و كنسرت‌هاي جديد باخبر شوند.

همچنين لازم به ذكرست كه به تازگي قسمتي هم در پایین سايت طراحی شده با عنوان «تازه‌هاي نشر كتاب» كه بد نيست دوستداران موسيقي اين قسمت را هم بررسی كنند.

به دليل خواست كاربران گرامي قسمتي هم در بالاي سايت سمت چپ بوجود آمده كه اخبار پربيننده و بحث‌برانگيز در آن قسمت قرار مي‌گيرد.

ناگفته نماند دوستداران موسیقی می‌توانند با وارد کردن ایمیل خود در قسمت «عضویت در خبرنامه موسیقی ایرانیان» در بالای سایت سمت چپ جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود مشاهده نمایند.

توضیحاتی در مورد مجله موسیقی ایرانیان

براي نكته‌ي آخر هم بهترست كمي در مورد مجله موسيقي ايرانيان صحبت كنيم، متاسفانه جديدا با خبر شده‌ايم كه براي انتشار مجله‌ي اينترني در قالب پي‌دي اف هم بايد مجوزي جدا بگيريم و مراحل سخت گرفتن مجوز را طي كنيم، به همين دليل و البته نداشتن اسپانسر و حمايت مالي فعلا مجله‌ي موسيقي ايرانيان در شماره‌ي نه خود ايست كرده، و شرايط انتشار شماره‌ي ده موجود نمي‌باشد، از همين رو عميقا با شرمساري و حزن زياد از كاربران پوزش مي‌خواهيم و قول مي‌دهيم تلاش كنيم تا به به زودي مشكلات مرتفع شود و شرايط انتشار شماره‌ي ده هویدا شود.

همچنين از شما هم تشكر مي‌كنيم كه ركورد بازديد مجله را شكستيد كه نزديك 35 هزارنفر از شماره‌ي نه مجله ديدن كردند. (البته این آمار بازدید صرفا از سرور مجله بوده است که پیش‌بینی می‌کنیم بازدید مجله در سایت‌های دیگر موسیقی کشور به 70 هزار بازدید هم برسد)

دلخوری مسئولین موسیقی ایرانیان از کاربران عزیز

در پایان باید دلخوري که از بازديدكنندگان سايت داریم خدمتتان عرض كنيم كه اميدواريم با جان و دل در مورد اين قضيه فكر كنيد كه چرا مطالب حاشيه‌اي و غير مفيد براي موسيقي كشور تا به اين حد مورد استقبال شما قرار مي‌گيرد اما مطالب تحليلي و ريشه‌اي در باب موسيقي كشور كه براي اين هنر نقش حياتي دارد با كم‌توجهي كاربران مواجه مي‌شود؟ خواهش مي‌كنيم اگر خواستار رشد و پيشرفت موسيقي كشور و همچنين افزايش انرژي ما هستيد بيش از پيش به مطالب تحليلي توجه كنيد و با صرفِ زمانِ لازم چنين مطالبي را مطالعه كنيد و بر رويش فكر و بررسي انجام دهيد، مطمئنا موسيقي ما رشد نخواهد مگر اينكه شما مردم بخواهيد و لاغير!

به شما اطمينان مي‌دهيم كه اگر روزي به اين نتيجه برسيم كه مطالب تحليلي سايت تاثيري هر چند اندك در موسيقي كشور نخواهد گذاشت و كاربران نسبت به اينگونه مطالب بي‌توجه هستند، سايت موسيقي ايرانيان از ادامه‌ي فعاليت ناتوان خواهد شد و در نيمه‌ي كار جا خواهد ماند.

به عنوان آخرين بند اين نوشته هم به شما نويد شروع به كار قسمت هاي جديد، جذاب، مفيدي در سايت مي‌دهيم كه در حال حاضر مسئولين موسيقي ايرانيان در حال ساخت زيرساخت‌هاي اين قسمت‌ها مي‌باشند كه اميدواريم هر چه زودتر تلاش همكاران به بار نشيند و رضايت شما را از اين رسانه فراهم سازد.

البته كار بر روي اين زيرساخت‌ها كنديِ نسبي را براي روند سايت باعث شده است كه اميدواريم اين سرعت كم را بر ما ببخشيد و بدانيد كه نداشتن پشتيبانيِ ماليِ هر مجموعه باعث نابودي آن مجموعه خواهد شد كه اگر اين پشتيباني در مجموعه موجود نمي باشد و هنوز اين سايت روي پاست صرفا بخاطر دغدغه‌هاي هنري و فرهنگي مديرانش است.

كه اميدواريم اين دغدغه‌ها نميرند كه در صورت مرگشان موسيقي ايرانيان هم خواهد مرد!

محتاج ياريِ فكري و معنوي‌تان هستيم و خواهيم ماند!

تشكر بخاطر همه‌ي محبت‌هايتان

حق‌يار


منبع: موسیقی ایرانیان - musiceiranian.ir

برچسب

24 دیدگاه برای این خبر “صحبت‌هاي مسئولين موسيقي ايرانيان با مخاطبين و اهالي موسيقي”

 1. علی گفت:

  حمایتت می کنیم

 2. الياس گفت:

  محسن چاوشي به عنوان نماينده هنر ايران در يكي از بزرگترين مجامع بين المللي موسيقي جهان

  http://www.music-baran104.com/forum/showthread.php/29283

 3. علی گفت:

  واقعا از زحمات شما سپاسگزارم.
  در این قحطی فرهنگی و در حالی که ارتباط مجله های تخصصی موسیقی با خوانندگان خود روزبه روز کم رنگ تر می شود وب سایت وزینی همچون موسیقی ایرانیان رسالت عظیم خود را به خوبی درک کرده و کمر به ادای آن بسته است واین تسکینی است بر زخم های بیشمار پیکره بی جان فرهنگ این دیار.فقط همان طور که خودتان اشاره فرمودید بهتر است قسمتی از سایت را به مقاله های تخصصی تحلیلی موسیقی اختصاص دهید تا علاقه مندان جدی موسیقی و موسیقی جدی که در این برهه زمانی خود را تنهاتر از همیشه احساس می کنند ، درک عمیق تری از مسائل تخصصی موسیقی داشته باشند.
  موفق و پیروز باشید.

 4. الياس گفت:

  اميدوارم با مطالبي كه گفتين هر چه زودتر يه سايت پر بارو ارائه بدين خدا قوت

 5. میلاد گفت:

  عشق است سایت موزیک ایرانیان
  عالیه کارتون

 6. دیاکو گفت:

  با سلام
  خسته نباشید… خیلی از زحماتتون متشکرم و خیلی دوستتان دارم…موفق باسید!

 7. حامد گفت:

  توجیه هایتان کاملا غیرمنطقی بود بر خلاف ظاهرش
  عزیزان دل! اگه بودجه ندارید خب در سایتتون رو تخته کنید و اگه ادامه میدهید با قدرت ادامه بدید. یعنی چی ما گزارش نمی ذاریم؟ خب عکسشو بذارین تا کسی ناراحت نشه. اینکه دو روزه سایتتون به روز نشده دلیل بر فاخر بودن سایتتان هست؟ خبری تو موسیقی نبوده؟ ضعف، کم کاری و تنبلیتان را همشو به پای بی پولی و جدی بودن ننویسید.
  ………………..
  پاسخ: کاربر گرامی بارها عکاسان مجموعه از کنسرت‌های اخیر گزارش تصویری گرفته‌اند اما به دلیل سیاست جدید سایت تمام آن گزارش تصویری‌ها در سایت‌های دیگر کار شده است، در هر حال نگران نباشید، گزارش تصویری از کنسرت‌ها را در سایت‌های دیگر می‌توانید مشاهده کنید که نزدیک به 6 عکاس در این اواخر تمایل همکاری با مجموعه بصورت رایگان داشته اند اما به دلیل سیاست ما همه ی این عکاسان در سایت ها و مجلات دیگر مشغول به کار شده‌اند.
  منظور ما این است که موسیقی ایرانیان به هیچ وجه مشکل عکاس ندارد مشکل از جای دیگریست، ما نمی‌توانیم از یک کنسرت فقط عکس بیندازیم و در صورت اجرای ضعیف سخنی نرانیم.
  گزارش تصویری باید با نقد و گزارش همراه باشد، وگرنه تبدیل به یک آفت می‌شود، آفتی که ممکن به جان هنرمند به روی صحنه می‌افتد و در آنها توهم استار شدن را باعث ‌شود. اصولا گزارش تصویری کار کردن بدون نقد یعنی تایید تمام کاستی‌های اجرای هنرمند که این در سیاست مجموعه نیست.
  در هر حال امیدواریم باور کنید که ما نیروی کافی و حتی بیش از حد خصوصا در حوزه عکاسی داریم اگر در کنسرت‌ها نمی‌خواهیم از این نیرو استفاده کنیم دلایلی دارد که قسمتش پیشتر ذکر شد.

 8. سينا گفت:

  خدمت مديران محترم موسيقي ايرانيان

  دوستان عزيز و گرانقدر
  نامه و درددل شما رو خوندم و از چند جهت با تمام حقي كه براي شما قايلم ناراحت شدم و دلگير. بنده پيگير بخش موسيقي اصيل هستم و كاري هم به پاپ ندارم و از ديدگاه خودم با اين قضيه برخورد ميكنم. 
  اينكه شما عزيزان به خاطر مشتي حرف بيجا از طرف بعضي آدمها از تهيه گزارش صرف نظر كنين اصلا به نفع موسيقي نيست و شماها تنها كساني هستيد كه در اين دوران كه موسيقي محجور واقع شده و مطرود ، مي تونين كمك كنيد. به نظر من شما بايد به دعوت هنرمندان براي تهيه گزارش به كنسرت بريد و تهيه گزارش به نفع هنرمندان هم هست و اين خيلي بده كه اينقدر راحت دلسرد بشيد. حداقل در حوزه ي موسيقي اصيل. هميشه نقد منصفانه و بدون طرفداري، مخالف و موافق داره و اين ذات يك نقد خوبه كه ذهن خواننده رو درگير كنه؛ پس از دشنام و ماسدا نبايد دلسرد شد. ما از شما توقع داريم كه حق رو بگيد حالا چه خوششون بياد چه نياد. اين هنرمندي شماست كه دلسرد نشيد و ادامه بديد هر چند كه سخت باشه. اين وجه تمايز شماست و من به همين علت اين سايت رو انتخاب كردم و توش فعال بودم. به شما قول ميدم كه مردم احمق نيستن و قدر زحمت شما رو ميدونن. خواهشا دلسرد نباشيد و به روند رو به رشد ادامه بديد. در مورد مجله ؛ فقط بايد گفت متاسفيم ، همه. خاك بر سرمون كنن هر جور ذلتي رو بايد تحمل كنيم. همين كم مونده بود براي پي دي اف هم مجوز بخوان …. تفو بر تو اي چرخ گردون….
  خواهش ميكنيم كه حبر آلبوم ها رو مفصل تر كار كنين و بيشتر بهش بپردازين، تو اين مملكتِ … كه ما تبليغ براي آلبوم نداريم. همين شماها هستين كه اگه شما هم اين كار رو نكنيد ديگه فاتحه…!
  در كل دلسرد نباشيد؛ وقتي شما اينقدر زود دلسرد بشيد، ديگه چه توقعي از مخاطب و پيگير سايتتون داريد. 
  خود بنده تا بحال كلي براي اين سايت و كامنت هام وقت گذاشتم، و هدفم اين بوده كه به شما نشون بدم كه هستند كسايي كه براي كارتون ارزش قائل هستن. 
  ………………
  پاسخ: کاربر عزیز در مورد آلبوم‌ها همانطور که گفتیم در قسمت‌ آلبوم‌ها خبر همه‌ی آلبوم‌ها قرار می‌گیرد و نمی‌توانیم دوباره خبر انتشار همه‌ی آلبوم‌ها را در صفحه‌ی اول تحت مطلب جدا کار کنیم، ولی سعی می‌کنیم آلبوم‌های خیلی مهم‌تر را در صفحه‌ی اول هم به آن بپردازیم.
  نکته‌ی دیگر اینکه مطمئن باشید ما از راهی که شروع کرده‌ایم پاپس نخواهیم کشید، ممکن است کند شویم خسته شویم گهی هم تند و باشتاب شویم ولی ایستی نخواهد بود.
  به شما هم اطمینان می‌دهیم اگر قسمت‌ها و مطالب جدید در سایت کار شد خودتان هم اذعان خواهید کرد که سود مطالب و قسمت‌های جدید برای موسیقی کشور بسیار بیشتر خواهد بود تا اینکه از یک کنسرت صرفا گزارش بگیریم و چند روز بعد از یادها فراموشش کنیم.

 9. ناشناس گفت:

  بسیار کار خوبی میکنید ، شاید قدر کار بی مزد و منت را درک کنند ، البته شاید …

 10. بهنام گفت:

  چه بی گزارش چه با گزارش دوستون داریم

 11. محسن گفت:

  سایت واقعا خوبی دارید
  .حیف هست بعضی از فعالیتهای کنسرتون تعطیل بشه.در ضمن گزارشهای تصویری شما از کنسرتها واقعا بی نظیره.شما با قدرت باید ادامه بدید.

 12. مهران گفت:

  حرفتون کاملا حسابه متاسفانه هنوز در کشور ما بعضی ها نقد رو با تخریب اشتباه میگیرند اتفاقا به شخصه زمانی که نقدی بر کنسرتی میذاشتین بیشتر ترغیب مشدم تا اون مطلبو بخونم هر چند که کامنت های برخی دوستان من رو هم هذیت میکرد چه برسه به شما…در هر صورت برای شما زحمتکشان عرصه هنر که در کشور ما نفعی هم از لحاظ مادی درش نیست ارزوی موفقیت و پیروزی میکنم
  دوستتون داریم

 13. بابك عسکری گفت:

  واقعا متاسفم برای این مملکت.موسیقی ایرانیان ما همه پشتتیم مطمئن باش،این خواننده ها احتیاج به نقد شما دارند نه شما احتیاج به اونا.درود به شما.کارتون رو با قدرت ادامه بدید.فقط سعی کنید یکم رو بحث درامدی سایت بیشتر کار کنید که بتونید راهتون رو ادامه بدید

 14. محد گفت:

  یکی از بزرگترین مشکلات موسیقی ما همین عدم نقد پذیریه. انقدر نذاشتن اساتید رو نقد کنن که این شد وضع موسیقی ما.خیلی منصفانه آلبوم شور انگیز استاد علیزاده و ناظری رو با این کار آخرشون مقایسه کنید. نه مقایسه نکنید چون اصلا قابل مقایسه نیستند.

 15. بردیا گفت:

  سپاس برای تمام زحماتتان.به این میگن مشکل فرهنگی! مردمی که راه و بیراه از بقیه بت میسازن و تحمل شنیدن انتقاد رو ندارن لیاقت همچین سایت پرباری هم ندارن!!

 16. یکتا گفت:

  جناب موسوی عزیز . ضمن عرض خسته نباشید و با تمام ارادتی که به شما و مجموعه دارم ، بنده هم این تصمیم را کار مناسبی نمی دانم . همچنین اینکه این اتفاق درست در زمان کسب مقام نخست در جشنواره سایتها اجرایی شده و از بد شانسی ما و بچه های ارکستر سمفونیک ویولت درست در اجرای کنسرت رشت .

 17. عرفان گفت:

  از ته قلبم خودم رو نسبت به این سایت مسئول میدونم و از اعماق وجودم هم آن را دوست دارم. هر کاری که از دستمان بربیاید انجام خواهیم داد..

 18. حامد گفت:

  من  به واسطه سایت طرفداران از بهمن ماه 86 این سایت رو دنبال می کنم از نسخه قدیمی که تبلیغ گروه اریان رو داشت  و اتاق گفتگو داشت و هفته ای یک بار به روز می شد تا نسخه دوم و سوم و…/// اینکه نظرم رو میگم به خاطر این هست که می خوام شما بهترین باشید هر چند نظرم خام باشد.

  ببینید اینکه شما هم گزارش کنسرت رو بذارید و هم مطالب جدی که تو همین دو هفته اخیر بود باعث میشه بازدیدتون بیشتر بشه و در نتیجه تعداد دانلود مجله تون بیشتر بشه و مطالب جدی هم بیشتر خوانده بشه. این در واقع نوعی تبلیغ هست برای خودتون. من کاربر دوست دارم وقتی یک سایت میام هر چی می خوام بخونم و نرم دنبال یک سایت دیگه که اخبار کامل تر رو ببینم. نکته دوم هم این که عدم استفاده شما از تبلیغات رو واقعا متوجه نمی شم. سایت موسیقی ما/موسیقی پارس و خیلی سایت های بی کیفیت تر از شما کلی تبلیغات البوم و کنسرت و … دادن ولی شما ندارین؟ افت داره؟ دوست دارین تبلیغ کنسرت بتهون و باخ!!! رو بذارین؟ البته اینها موضوعات شخصی است و ربطی به کاربر ندارد ولی واقعا دوست دارن شما بهترین باشید. 
  یک پیشنهاد بی ربط::سایت کافه سینما رو ببینید که چطور مخاطبان سینمای ما رو جذب کرد. البته همه چیز میدانم که بازدید نیست!

 19. ابوالقاسم گفت:

  آفرین به صداقتتون مث سایت … نیستین که بهش پول بدن الکی تعریف کنه
  مرحبا به درستیتون

 20. میلاد گفت:

  سطح موسیقی و شعور موسیقی جامعه همانطور که گفتین بسیار پایینه . این که بدون هیچ دستمزدی برای اعتلای موسیقی تلاش می کنین صمیمانه تشکر می کنم . نکته ای که هست وجود آلبوم ها و خواننده های ناشناخته که تازگی ها روانه ی بازار می شه واقعا یه پسرفت بنیادی تو موسیقی این مملکته . ما نیاز به یه خواننده ایی داریم تا خودروی فرسوده ی موسیقی این مملکتو با ذکاوت و احساس و هنر بکرش هل بده . خوشبختانه اینو تو این دهه پیدا کردیم. از سایت خوبتون خواهش داریم هر چه بیشتر به این خواننده ی جوان آینده دار و پخته رو برای جهانی شدن و کشیدن بار موسیقی کشور کمک کنین. بدون اغراق عرض میکنم این خواننده کسی نیست جز محسن چاوشی عزیز که حرکتی نو رو شروع کرده و سبک های مختلف در حال شکوفایین به خاطر نبوغ این فرد. به عنوان کسی که موسیقی رو دنبال می کنم آرزوی موفقیت این خواننده و همه ی خواننده هایی که دنبال شهرت نیستن رو آرزو می کنم

 21. farzaneh.z گفت:

  موسيقي ايرانيان اولين سايت موزيك بوده و هست كه بيشتر از دوسال ميشه كه به طور مداوم بهش سر ميزنم و هميشه هم مطالبش موثق و صحيح بوده روزانه چندبار آپديت شدن نشانه موفقيت نيست نبايد كيفيت فداي كميت بشه. شايستگي بهترين بودن رو دارين الان هم حتما تصميم درستي گرفتين پايدار باشيد.

 22. amin گفت:

  بهترین کارو کردید عزیزان،متاسفانه هنوز این خواننده ها لیاقت ندارد که کارشون تحلیل شه.موزیک هنره.فوتبال نیست که ازش عکس فقط بگیریم باید نقد کنید خوانند هها رو که همیشه ثابت کردند جنبش رو ندارند.
  شما در زمینه خبر خیلی خوب کار میکنید و مهمترین خبرارو پوشش میدید بهتره روی خبر و تحلیل بیشتر کارشه.

 23. جواد رهنما گفت:

  تو خاموشی که بخواند؟بخوان به نام گلِ سرخ، در صحاری شب
  که باغها همه بیدار و بارور گردند

  بخوان، دوباره بخوان تا کبوتران سپید

  به آشیانة خونین دوباره برگردند
  بخوان به نام گل سرخ، در رواق سکوت

  که موج و اوج طنینش ز دشتها گذرد

  پیامِ روشن باران

  ز بام نیلی شب

  که رهگذارِ نسیمش به هر کرانه برد
  ز خشکسال چه ترسی؟ که سد بسی بستند:

  نه در برابر آب

  که در برابر نور

  و در برابر آواز و در برابر شور…
  دراین زمانة عسرت

  به شاعران زمان برگ رخصتی دادند

  که از معاشقة سرو و قمری و لاله

  سرودها بسرایند ژرفتر از خواب

  زلالتر از آب

  تو خامشی، که بخواند؟

  تو میروی، که بماند؟

  که بر نهالکِ بی برگِ ما ترانه بخواند؟

  از این کریوه به دور

  در آن کرانه ببین:

  بهار آمده، از سیمِ خاردار گذشته

  حریق شعلة گوگردی بنفشه چه زیباست!
  هزار آینه جاریست

  هزار آینه

  اینک

  به همسراییِ قلبِ تو میتپد با شوق

  زمین تهیست زِ رندان:

  همین تویی تنها

  که عاشقانه‌ترین نغمه را دوباره بخوانی

  بخوان به نام گل سرخ و عاشقانه بخوان:

  “حدیثِ عشق بیان کن بدان زبان که تو دانی.”

 24. حسین گفت:

  ممطمئن باشید در کنسرت محسن چاوشی به مشکلات اینچنینی برخورد نخواهید کرد چون ایشون و عواملش از سایتتون با روی خوش استقبال خواهند کردوبه امید کنسرت محسن عزیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات

تازه‌ترین اخبار موسیقی ایران

عضویت در خبرنامه