×
×

به سرپرستی چنگیز مهدی‌پور و خوانندگی وَدود موذن

 • کد نوشته: 95506
 • موسیقی ایرانیان
 • شنبه, ۵ام دی ۱۳۹۴
 • ۰
 • گروه موسیقی «دالغا» به سرپرستی چنگیز مهدی‌پور و خوانندگی وَدود موذن، ۲۹ دی‌ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد کنسرت خواهد داشت. گروه «دالغا» برای اجرای جدیدش عنوان «آشیق‌جنون» را برگزیده‌ است و در این کنسرت حدود ۱۰ قطعه را اجرا می‌کند؛ قطعه‌هایی از ردیف آوازی، قطعه‌هایی شاد و قطعه‌هایی حماسی از این جمله‌اند. «موغانا جیران» […]

  به سرپرستی چنگیز مهدی‌پور و خوانندگی وَدود موذن
 • mehdipoorگروه موسیقی «دالغا» به سرپرستی چنگیز مهدی‌پور و خوانندگی وَدود موذن، ۲۹ دی‌ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد کنسرت خواهد داشت.

  گروه «دالغا» برای اجرای جدیدش عنوان «آشیق‌جنون» را برگزیده‌ است و در این کنسرت حدود ۱۰ قطعه را اجرا می‌کند؛ قطعه‌هایی از ردیف آوازی، قطعه‌هایی شاد و قطعه‌هایی حماسی از این جمله‌اند.

  «موغانا جیران» در دستگاه ماهور، «کورعرب ماهنیسی» با آهنگسازی فکرت امیر‌اف، قطعه‌ای در دستگاه شور، قعطه‌ای با نام «اوینا گولوم» و «آی ایشی‌غیندا» (نور مهتاب) از جمله آثاری است که در کنسرت گروه «دالغا»‌ اجرا می‌شوند.

  سال گذشته در کنسرت این گروه، سه خواننده حضور داشتند، اما امسال تمام قطعه‌ها را وَدود موذن‌ می‌خواند.

  جلیل حمیدی نوازنده‌ی بالابان (دودوک)، اُکتای زمانی نوازنده‌ی قوپوزجوره، آیدین مهدی‌پور نوازنده‌ی قوپوزباس، یاشار ایمانپور نوازنده‌ی قوپوزتاوار، مجید رحیمی‌پور نوازنده‌ی قاوال (دایره)، عارف مهدی‌پور نوازنده‌ی قوشاناغارا، عطا عیوض‌پور نوازنده‌ی ویلنسل، آرش سرانی‌آذر نوازنده‌ی باس بالابان و امیر آل‌نبی نوازنده‌ی پرکاشن، دیگر اعضای گروه «دالغا» هستند.

  گروه موسیقی «دالغا» فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۶۹ و با مدیریت چنگیز مهدی‌پور آغاز کرده است. این گروه از سال ۱۳۷۰ تا سال ۱۳۸۰ بارها در جشنواره های داخلی به‌عنوان گروه برتر شناخته شده است. گروه «دالغا» کنسرت‌هایی در شهرهای مختلف ایران و بیش از ۳۰ کشور دنیا روی صحنه برده است که از آن جمله می‌توان به اجرا در شهرهایی مانند اصفهان، کیش، همدان، کرمان، تهران و تبریز و کشورهایی مانند کانادا، ترکیه، فرانسه، آلمان، هلند، سوئد، ژاپن، چین، کلمبیا، جمهوری آذربایجان و اسپانیا اشاره کرد.

  https://musiceiranian.ir/?p=95506
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *