×
×

نوای ساز نوابغ آذربایجان در برج میلاد پیچید

 • کد نوشته: 113877
 • موسیقی ایرانیان
 • شنبه, ۲۶ام تیر ۱۳۹۵
 • ۰
 • hot-topic-logoاجرای گروه «خطایی» به همراهی سه تن از نوازندگان چیره‌دست کشور آذربایجان و با همراهی آواز «ودود موذن» در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
  +در ادامه عکسهای «مرضیه امیری» از کنسرت گروه «خطایی» را مشاهده نمایید

  نوای ساز نوابغ آذربایجان در برج میلاد پیچید
 • کنسرت ودود موذن

  کنسرت ودود موذن

  اجرای گروه «خطایی» به همراهی سه تن از نوازندگان چیره‌دست کشور آذربایجان و با همراهی آواز «ودود موذن» در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

  به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، کنسرت موسیقی آذربایجانی «آنا»، شب گذشته جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد. این اجرا در میان استقبال علاقه‌مندان و با قطعه‌ای بی‌کلام آغاز شد، در ادامه ودود موذن به روی صحنه آمد و در میان تشویق حاضران، دقایقی با آنان سخن گفت.

  موذن گفت:‌ «عذرخوای می‌کنم از همه غیرآذری‌هایی که امروز در میان ما هستند و ممکن است کلام ما را متوجه نشوند و در عین حال از همه‌ی این بزرگواران تشکر می‌کنم که امشب به میان ما آمده‌اند.»

  این خواننده‌ی موسیقی آذری ادامه‌ی صحبت‌هایش را به زبان ترکی بیان کرد و گفت: «امشب مهمان‌هایی داریم که معرفیشان می‌کنم. در آذربایجان نوازندگان خوبی هست که امشب ۳ نفرشان پیش ما هستند. یک از آنان جوانی است که در کار خودش استاد است. به سن کمش نگاه نکنید این جوان در جهان شناخته شده است و افتخار می‌کنیم که در کنار ماست. تکنیک و سرعتش فوق العاده است اما در عین حال احساسش مثال زدنی است.»

  شهریار ایمانف نوازنده تار و عود هنرمندی بود که به روی صحنه دعوت شد و در میان تشویق‌های حاضران در سالن به روی صحنه آمد.

  ودود موذن در ادامه‌ی صحبت‌هایش گفت: «دومین دوستمان را می‌خواهم دعوت کنم. پدر و مادرش موسیقی‌دانند. سنش کم است اما سوابق هنری بسیاری دارد. برخی از آثاری که نوشته در ارکسترهای بزرگ دنیا اجرا شده‌اند.»

  در ادامه ودود موذن از تورال ممدلی دعوت کرد تا به روی صحنه بیاید.

  کنسرت ودود موذن

  کنسرت ودود موذن

  اجرای قطعه‌ای ریتمیک ادامه‌ی این کنسرت و اجرای ساز و آواز با همراهی پیانو بخش دیگری از کنسرت بود.

  شاید مهمترین بخش اجرای شب گذشته دونوازی تار و پیانو بود. جایی که بسیاری از علاقه‌مندان منتظر هنرمندی ایمانف و ممدلی بودند. این قطعه با چند دقیقه تشویقِ تماشاگران همراه شد.

  در ادامه‌ی این اجرا باز هم ودود موذن به معرفی یکی دیگر از نوازندگان مهمان پرداخت و گفت: «آرزو داشتم که چنین نوازنده‌ای در ایران اجرایی داشته باشد و امروز این آرزو محقق شده است. امیدوارم در آینده و در اجراهای دیگر هم او را در ایران ببینیم.»

  رحمان ممداف نوازنده گیتار، کسی بود که به روی صحنه دعوت شد.

  ممداف پیش از نوازندگی، رو به مخاطبان و با لحنی طنزآمیز گفت: «ودود موذن چنان از من تعریف کرد که خودم از خودم خوشم آمد. یکی از آرزوهایم این بود که در ایران و حتی در یک سالن کوچک اجرایی داشته باشم اما امروز می‌بینم که در ایران و در سالنی به این بزرگی روی صحنه هستم.»

  اجرای شب گذشته شامل تصنیف‌هایی در بیات شیراز، راست‌ (راست پنجگاه)، شور و شوشتری بود. آنا، آرزو قزیم، منم من، ریحان، اوتمه بلبل از جمله قطعه‌هایی بودند که شب گذشته در سالن همایش‌های برج میلاد با صدای ودود موذن اجرا شدند.

  «یارالیام دیمه دیمه» قطعه‌ای بود که با نوازندگی شهریار ایمانف، تورال ممدلی و آواز ودود موذن اجرا شد. این قطعه در «شوشتری» آهنگسازی شده بود.

  نوازندگان مهمانی که شب گذشته در کنار گروه «خطایی» به روی صحنه رفتند، جملگی از نوابغ نوازندگی کشور آذربایجان به شمار می‌روند. آنچه توجه این هنرمندان ره به خود جلب کرده بود توجه مخاطبان به اجرا بود.

  آمدنِ سه تن از نوابغ موسیقی آذربایجان با تلاش‌های چند ماهه‌ی علی غزنوی مدیر شرکت «پژواک روزگار معاصر» محقق شد.

  در ادامه می توانید گزارش تصویری «موسیقی ایرانیان» (عکاس: مرضیه امیری) از کنسرت گروه «خطایی» را مشاهده نمایید. (برای بزرگنمایی تصاویر، بروی هر یک از عکسها کلیک کنید)

  https://musiceiranian.ir/?p=113877
     
  برچسب ها ودود موذن

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *