موسیقی ایرانیان
 

«آقای سماع» و «نیکولاس ری» کنسرت مشترک برگزار می کنند

نیکولاس ری و امیرحسین حسنی‌نیا
نیکولاس ری و امیرحسین حسنی‌نیا

«امیرحسین حسنی‌نیا» سرپرست گروه موسیقی «آقای سماع» از توافق این گروه با «نیکولاس ری» آوازخوان اصلی گروه جیپسی کینگز در جهت اجرایی مشترک در شهر قونیه ترکیه و مادرید اسپانیا خبر داد.

حسنی‌نیا که گفتگوی مفصلی با «موسیقی ایرانیان» داشت، در بخشی از این گپُ و گفت، درباره همکاری با «نیکولاس ری» چنین گفته است: «در زمستان سال ۲۰۱۶ میلادی با نیکولاس ری (آوازخوان اصلی گروه جیپسی کینگز) در قونیه کنسرت مشترکی داریم که احتمالا در شهر مادرید اسپانیا هم تکرار شود. او کار گروه ما را دید و از اجرا با ما استقبال کرد. حقیقتا او به گروه آقای سماع این فرصت را داد که کنارش باشیم.»

وی در ادامه صحبتهایش درباره توضیحات بیشتر برنامه ای که اجرا خواهد شد، چنین توضیح داده: «موضوعیت اجرا کاملا نو است. ما نمی خواهیم برای کسی خاطره سنجی کنیم. بنابراین قرار نیست کارهای قدیمی او دوباره اجرا شوند. ما می خواهیم در مورد مولوی و صلحی که این مرد در جهان به وجود آورد صحبت کنیم. بنابراین «نیکولاس ری» با ماست تا به صلح در منطقه خاور میانه کمک کند. این فرصت به ما دست داده تا از صلح سخن بگوییم نه اینکه به خاطر وجود ری در این اجرا بلیط بفروشیم و بگوییم بیا کارهای معروفش را بخواند. او به ما اعتماد کرده تا از صلح بگوید. تمامی قطعات آن اجرا از ساخته‌های من هستند. او آهنگ‌های مرا می‌خواند. البته یک قطعه ترکی استانبولی، سه قطعه فارسی و بقیه هم اسپانیایی هستند.»

گفت‌‌وگوی مفصل «موسیقی ایرانیان» با «امیرحسین حسنی‌نیا» سرپرست گروه «آقای سماع» را از اینجا می توانید بخوانید.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=83763


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.