موسیقی ایرانیان
 

با نگاهی به موسیقی خاورمیانه

مجموعه موسیقایی  آقای سماع
مجموعه موسیقایی آقای سماع

مجموعه موسیقایی «آقای سماع» روز چهارم شهریورماه سال ۹۷ با تمرکز روی موسیقی خاورمیانه تازه ترین کنسرت خود را در تبریز برگزار می کند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، مجموعه موسیقایی «آقای سماع» ساعت ۲۱ روز چهارم شهریورماه سال ۹۷ با تمرکز روی موسیقی خاورمیانه تازه ترین کنسرت خود را در باغ کتاب تبریز برگزار خواهد کرد.

امیرحسین حسنی‌نیا خواننده کنسرت درباره این اجرا توضیح داد: کنسرت «نگاهی به موسیقی خاور میانه» تلفیقی از موسیقی بلوز، جز و موسیقی ایرانی است و ۲ قطعه ترکی هم در آن اجرا خواهد شد. این برنامه نگاهی به موسیقی ترکیه، قبرس، یونان، موسیقی عربی، آذربایجانی، هندی و پاکستانی دارد که تلاش شده در آن تصویری جامع از موسیقی منطقه بدون مرزبندی ارایه شود.

وی درباره آیین «سماع» هم بیان کرد: سماع چیزی فراتر از ظاهر، پوشش، گفتار و کردارهای کلیشه‌ای و برداشت ما از آن است. من از قدیمی‌های سماع در ایرانم و از اولین افرادی بوده‌ام که روی استیج رفته و سماع کرده‌ام. در سماع خانه اولین درسی که می‌آموزیم زیستن در لحظه و زمان حال و سپاسگزار بودن است. این زیستن در حال یا پرداختن به دیگر درس‌های مهم زندگی به نظر من چیزی سوای رنگ سازها در موسیقی یا هر شاخصی از هر رشته هنری دیگری است.

امیرحسین حسنی نیا خواننده و نوازنده عود، حامد علیپور نوازنده دف و سازهای کوبه ای، محمدرضا حسینی نوازنده پیانو و امیرنجم الدین حرکات فرم گروه اجرایی این کنسرت را تشکیل می دهند.


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=185737


برترین مطالب وب    
   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.