×
×

تهران در انتظار «سماع زرکوبان»

 • کد نوشته: 107396
 • موسیقی ایرانیان
 • چهارشنبه, ۲۲ام اردیبهشت ۱۳۹۵
 • ۰
 • گروه «ره سماع» کنسرت خود را با عنوان «سماع زرکوبان» در تبریز و به خوانندگی ودود موذن در میان استقبال پرشور علاقه‌مندان به موسیقی آذری برگزار کرد.
  +مهمترین وجه تمایز این کنسرت از اجراهای دیگر حضور تنبور در ترکیب سازبندی گروه «ره سماع» است

  تهران در انتظار «سماع زرکوبان»
 • moazenگروه «ره سماع» کنسرت خود را با عنوان «سماع زرکوبان» در تبریز و به خوانندگی ودود موذن در میان استقبال پرشور علاقه‌مندان به موسیقی آذری برگزار کرد.

  به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گروه موسیقی «ره سماع» کنسرت خود را با عنوان «سماع زرکوبان» به خوانندگی ودود موذن از ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت در سالن پتروشیمی شهر تبریز برگزار کرد.

  این کنسرت با استقبال پرشور مردم تبریز مواجه شد و توانست به مدت ۳ شب، سالن پتروشیمی را مملو از جمعیت کند.

  گروه «ره سماع» به زودی به تهران می‌آیند تا همین اجرا را در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ در تالار وحدت به روی صحنه ببرند.

  در این کنسرت ودود موذن آواز می‌خواند و ساسان شکاریان سرپرستی گروه، آهنگسازی و نوازندگی تنبور را بر عهده دارد. کنسرت «سماع زرکوبان» شامل اجرای قطعه‌هایی از موسیقی آذری، موسیقی ایرانی و موسیقی تنبور است.

  شاید مهمترین وجه تمایز این کنسرت از اجراهای دیگر حضور تنبور در ترکیب سازبندی گروه «ره سماع» است. به طور حتم برای علاقه‌مندان به موسیقی آذری شنیدن این موسیقی در کنار آواز ودود موذن و البته نوای سازِ تنبور جذابیت‌های خاص خود را دارد.

  در کنسرت «سماع زرکوبان» سازهایی مانند بالابان، باغلاما و دایره در کنار سازهایی مانند تنبک و دف و کمانچه و رباب به کار گرفته شده و در این میان محوریت اجرا با تنبور است.

  گروه موسیقی «ره سماع» فعالیتش را از سال ۱۳۹۱ آغاز کرده و در این سال‌ها برنامه‌های بسیاری داشته است. «خزان»، «حریق شب»، «شب خطایی» و اکنون هم کنسرت «سماع زرکوبان» از جمله اجراهای این گروه بوده است.

  گروه موسیقی «ره سماع» کنسرت خود را با عنوان «سماع زرکوبان»، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ساعت ۲۱:۰۰ در تالار وحدت به روی صحنه می‌برد.

  علاقه‌مندان برای تهیه بلیت‌های این کنسرت می‌توانند به سایت iranconcert.com مراجعه کنند.

  https://musiceiranian.ir/?p=107396
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *