موسیقی ایرانیان
 

جهت برگزاری کنسرت بر سر مزار «شمس تبریزی»

کنسرت آقای سماع
کنسرت آقای سماع

گروه موسیقی تلفیقی «آقای سماع» به سرپرستی «امیرحسین حسنی‌نیا» برای شرکت در در کنگره «شمس تبریزی» عارف نام‌دار ایرانی به شهر خوی سفر کرده است.

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، گروه موسیقی آقای سماع برای اجرای کنسرت بر سر مزار شمس‌الحق تبریز و البته حضور در کنگره شمس تبریزی به خوی سفر کرده و سه شنبه شب ۷ مهرماه در فضای باز کنار آرمگاه شمس و چهارشنبه ۸ مهر در محل برگزاری کنگره شمس دو کنسرت مجزا برگزار خواهد کرد.

گفتنی است سماع قونیه و مراکش هم مطابق رسم کنسرت‌های اخیر این گروه، آقای سماع را همراهی خواهد کرد، در این سفر امیرحسین حسنی‌نیا (بربت و همخوان)، راحله فیروزی (همخوان)، سینا مشفقی (ستار دف همخوان)، علیرضا مقراضی (کمانچه)، محمود خیرگو (ادوات مراقبه و سازهای کوبه‌ای) اعضای گروه سماع را تشکیل می‌دهند. بهزاد هجیر (سماع قونیه) و علیرضا شاه حسینی (سماع مراکش) به عنوان سماع‌گر حضور دارند.

هفتم مهرماه سالروز بزرگداشت شمس تبریزی عارف پرآوازه ایرانی است. او که به واسطه بیان شیوای مولانا همیشه نامش در سایه این بزرگمرد مانده از چهره‌های درخشان عرفان و ادبیات ایران فرهنگی است.

همه ساله شهر خوی (مدفن شمس) میزبان برگزاری کنگره‌ای به نام اوست. در این دوره از کنگره شمس تبریزی، دکتر علی جنتی، وزیر فرهنگ نیز حضور خواهد داشت. در این میان گروه موسیقی آقای سماع به سرپرستی امیرحسین حسنی‌نیا هم برای اجرای برنامه به کنگره شمس تبریزی دعوت شده است. این گروه موسیقی تلفیقی با وجود عمر نه چندان کوتاهش توجه زیادی به اشعار مولانا شاعر بلندآوازه ایرانی و البته شمس تبریزی دارد.

شایان ذکر است که همایش شمس تبریزی در روز ٧ مهرماه همزمان با سالروز بزرگداشت شمس تبریزی آغاز می‌شود.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=88760


برترین مطالب وب    
   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.