موسیقی ایرانیان
 

کیخسرو پورناظری اعلام کرد:

100946229391موسیقی ایرانیان – ندا انتظامی: گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری در فستیوال ایماژو دی (Imaago dei) شرکت می‌کند.

سرپرست گروه شمس با اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگار موسیقی ایرانیان گفت: «این کنسرت در ۱۹ اسفند در شهر کرمز اتریش با عنوان «سماع خلقت» توسط نواِ فستیوال گِس-ام-بی-اچ (NOE Festival GesmbH) برگزار می‌شود.

در این کنسرت منتخب کارهای گروه شمس در دو بخش موسیقی عرفانی (تنبور) و موسیقی ملی (ایرانی) با خوانندگی سهراب پورناظری، تجمه تجدد و گروه سماع اجرا می‌شود.

 کیخسرو پورناظری که در سال ۵٩ گروه شمس را با بهره بردن از اشعاره مولانا تاسیس کرد در مورد این رپوتوآر تصریح کرد: «کنسرتى که در اتریش بروى صحنه می‌رود اجرای مجدد کنسرت سال ٨۶ گروه شمس به مناسبت بزرگداشت مولانا است و از آنجایی که در آن کنسرت بخشی به سماع نیز اختصاص داشت در این فستیوال گروه شمس از سماع نیز بهره می‌گیرد.»

کیخسرو پورناظری (تار و تنبور)، تهمورس پورناظری (بربت و تنبور)، سهراب پورناظری (خواننده، کمانچه و تنبور)، نجمه تجدد (خواننده)، کاوه گرایلی (سه تار و تنبور)، شهاب پارنج (سازهای کوبه‌ای)، حسین زهاوی (سازهای کوبه‌ای)، خورشید دادبه (بم تار و تنبور)، امیر حسین حسنی نیا (سماع‌گر) به عنوان گروه شمس در فستیوال ایماژو دی شرکت خواهند کرد.

گروه شمس از ابتدای تاسیس خود تا به امروز بیش از ٣٠٠ کنسرت در ایران وبیش از ٢٠٠ کنسرت در خارج از کشور برگزار کرده و در فستیوال ایماژو دی به عنوان تنها گروه ایرانی شرکت دارد.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=30938


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

1
یک پاسخ بنویسید

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.