×
×

تصنیف «شکایت مجنون» از این آلبوم را دانلود کنید

 • کد نوشته: 21278
 • موسیقی ایرانیان
 • دوشنبه, ۹ام مرداد ۱۳۹۱
 • ۱ دیدگاه
 • هفت تصنیف از مجموعه آثار اسماعیل مهرتاش با صدای فردین طاهری، یکی از شاگردان وی منتشر شد، در ادامه می توانید تصنیفی از این آلبوم را با نام «شکایت مجنون» از طریق سایت موسیقی ایرانیان دانلود نمایید.

 • موسیقی ایرانیان – آمن خادمی: هفت تصنیف از مجموعه آثار اسماعیل مهرتاش با صدای  فردین طاهری، یکی از شاگردان وی منتشر شد.

  طاهری، خواننده این اثر با اعلام این خبر گفت: این آلبوم “هفت تصنیف از استاد مهرتاش” نام دارد که بعضی از آنها قبلا اجرا نشده است.

  وی افزود: این تصانیف شامل قطعات “چه خوش صید دلم کردی، دام دل، یعنی چه؟، بهاریه، اسیر یار، فصل گل و رایت گل است.

  طاهری با اشاره به بازسازی این آثار خاطرنشان کرد: با کمک آقایان خسروشاهی و نوابی (دو تن از شاگردان استاد مهرتاش) تعدادی از آثار استاد را جمع آوری و از میان آنها این قطعات را انتخاب کردم.

  این خواننده با اشاره به اینکه بازسازی این آثار هیچ لطمه ای به اصل تصانیف نزده است، اظهار داشت: توسط خودم و اقای موسوی زاده (آهنگساز و سرپرست گروه موسیقی فاخته) به بعضی از این تصانیف مقدمه و رنگ اضافه شده است. همچنین بین بعضی از تصانیف آواز کوتاهی نیز خوانده ام.

  طاهری با اشاره به اینکه این آلبوم توسط موسسه گلچین آوای شرق منتشر شده است، درباره نوازندگان آلبوم هفت تصنیف از استاد مهرتاش گفت: گروه فاخته به سرپستی رضا موسوی زاده (نوازنده تار و مراژ) به همراه رضا جهانی (تار)، مهدی تیموری (نی)، پژمان پارس مهر (سنتور)، امیرحسین نعمت اللهی (کمانچه) و محمدحسین یزدی (تنبک) نوازندگان این اثر بوده اند.

  فردین طاهری از جمله آخرین شاگردان اسماعیل خان مهرتاش است که درجشن پنجاهمین سال تاسیس جامعه باربد در نمایش موزیکال «لیلی و مجنون» نقش مجنون را ایفا کرده و همچنین این هنرمند در برنامه تلویزیونی «بهاریه» ویژه نوروز ۵۷ با استاد مهرتاش همکاری داشته است.

  لازم به ذکر است آخرین کنسرت این هنرمند بهمن ماه سال گذشته در اسپانیا برگزار شد.

  در ادامه می توانید تصنیفی از این آلبوم را با نام «شکایت مجنون» از طریق سایت موسیقی ایرانیان دانلود نمایید.

  https://musiceiranian.ir/?p=21278
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *