موسیقی ایرانیان
 

رحمانپور کنسرتش را به بهمن علاءالدین تقدیم کرد | مخاطبانی از اروپا و دوازده استان کشور

تازه‌ترین کنسرت ایرج رحمانپور خواننده و پژوهشگر موسیقی نواحی لرستان با هنرمندی گروه موسیقی «هانای» در تالار وحدت تهران برگزار شد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، ایرج رحمانپور خواننده موسیقی لرستان جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ کنسرت خود را در تالار وحدت برگزار کرد. در این کنسرت گروه «هانای» به سرپرستی امیر نوروزی، رحمانپور را همراهی کردند.

این اجرا شامل دو بخش بود که بخش نخست به اجرای قطعه‌هایی در دستگاه «ماهور» و بخش دوم به اجرای قطعه‌هایی در دستگاه «شور» اختصاص داشت. این در حالی است که اجرای شادیانه‌های از موسیقی مناطق زاگرس نشین بخش های دیگر برنامه را تشکیل می‌داد.

رحمانپور در بخشی از این کنسرت در سخنانی ضمن تمجید از زنده‌یاد مسعود بختیاری (بهمن علاءالدین) خواننده، ترانه‌سرا و آهنگساز مشهور موسیقی بختیاری اجرای خود را را به روح بلند این خواننده در حضور خواهرش تقدیم کرد.

امیر نوروزی نوازنده کمانچه و سرپرست گروه، شاهرخ پیمانی نوازنده سرنا، احمد رنجبر نوازنده عود، مهدی مرتضایی نوازنده سنتور، علیرضا عقیقی نوازنده تار، کسرا زرین قلم نوازنده کمانچه بم و بابک شکری نوازنده تنبک، اعضای گروه «هانای» را تشکیل می‌دادند.


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=212302


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.