×
×

«رگ و ریشه» راهی بازار موسیقی کشور شد

 • کد نوشته: 102966
 • موسیقی ایرانیان
 • دوشنبه, ۲۴ام اسفند ۱۳۹۴
 • ۲ دیدگاه
 • hot-topic-logohot-topic-logoنخستین آلبوم رسمی گروه موسیقی «عجم» با عنوان «رگ و ریشه»، در سکوت خبری منتشر و به صورت رسمی راهی بازار موسیقی کشور شد.
  +کاورهای آلبوم «رگ و ریشه» را در ادامه ببینید

  «رگ و ریشه» راهی بازار موسیقی کشور شد
 • آلبوم «رگ و ریشه»

  آلبوم «رگ و ریشه»

  نخستین آلبوم رسمی گروه موسیقی «عجم» با عنوان «رگ و ریشه»، در سکوت خبری منتشر و به صورت رسمی راهی بازار موسیقی کشور شد.

  به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گروه موسیقی «عجم» متشکل از امین محمدفولادی (امین عجمی)، آرش فیاضی، نریمان اکبری، پرهام بهادران و سارا فطرس که پیش‌تر با انتشار موزیک ویدئویی به نام «زغال‌چی» در فضای مجازی، در بین مخاطبین محبوب شد و مورد توجه قرار گرفت، توانسته تمام مجوزهای فعالیت رسمی در ایران را اخذ نماید و نخستین آلبوم رسمی این گروه نیز با عنوان «رگ و ریشه» در بازار موسیقی کشور منتشر شده است.

  آلبوم «رگ و ریشه» ۱۵ قطعه به نام‌های پیش درآمد پهلوانی، بحر طویل اعجمی، صنم بیا، ضربی سیمرغ، گل ایران، پیش درآمد تمنا، مادران سرزمین، رنگ عجم بالاسی، اغواگر، طیبه جان، ضربی دهکردی، کردی خانه، غیرت، آواز خرابات و زغالچی دارد، همچنین در بخشی از توضیحات درج شده در کاور آلبوم چنین آمده است: «آلبوم رگ و ریشه تلاشی ست چندین ساله برای ایجاد و ثبت سبکی نوین در موسیقی ایرانی که از موسیقی بومی ایران ریشه می‌گیرد. هدف اولیه این مجموعه تولید چندین قطعه ابداعی و ایجاد یک فضای جدید موسیقایی است که بیشتر متشکل از الحان، اصوات و قالب‌های موجود در موسیقی بومی ایران می‌باشد. عناصر موسیقی بومی که در شکل گیری این قطعات به کار رفته‌اند عبارتند از موسیقی‌های ویژه انجام کار، موسیقی مراسم و آئین‌های گوناگون ملی و مذهبی، موسیقی‌های اوقات فراغت و مناسبت‌های اجتماعی. این اثر حاصل یازده سال تحقیقات کتابخانه‌ای، رایانه‌ای و می‌دانی می‌باشد و از تلاش‌ها و آثار ارزنده محققان معاصر نظیر آقایان هوشنگ جاوید، محمدرضا درویشی، ساسان فاطمی، حسین حمیدی، جهانگیر نصری اشرفی، احمد محسن‌پور، و دیگر محققان برجسته حیطه اتنوموزیکولوژی و فرهنگ مردمی بهره فراوان جسته است.»

  علاقه مندان برای تهیه آلبوم «رگ و ریشه» به صورت نسخه اصلی میتوانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند، همچنین این اثر از طریق سایت های «ریتمو ritmo.ir» و  «بییپ تونز beeptunes.com» نیز به صورت دیجیتال قابل خریداری و دانلود قانونی است.

  +دموی قطعات آلبوم «رگ و ریشه» را آنلاین بشنوید و در صورت تمایل پس از خرید دیجیتال، قانونی دانلود کنید (بییپ تونز)

  +دموی قطعات آلبوم «رگ و ریشه» را آنلاین بشنوید و در صورت تمایل پس از خرید دیجیتال، قانونی دانلود کنید (ریتمو)

  در ادامه می توانید کاورهای آلبوم «رگ و ریشه» را مشاهده نمایید (برای بزرگنمایی تصاویر، بروی هر یک از عکسها کلیک کنید):

  https://musiceiranian.ir/?p=102966
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *