موسیقی ایرانیان
 
 

با سخنرانی درویشی، شکارچی، مختاباد و مرادخانی

بزرگداشت مرد موسیقی مازندران برپا می‌شود

احمد محسن‌پور
احمد محسن‌پور

بزرگداشت زنده یاد «احمد محسن پور قادی کلایی» با سخنرانی علی اکبر شکارچی، محمدرضا درویشی، عبدالحسین مختاباد و علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، مراسم بزرگداشت زنده یاد احمد محسن پور قادی کلایی آهنگساز ، نوازنده، نظریه پرداز موسیقی قومی و موسس فرهنگ‎خانه مازندران ۲۳ بهمن ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود، این برنامه که از ساعت ۱۵ روز جمعه همین هفته در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران آغاز می شود توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و با مشارکت موسسه فرهنگی پارپیرار ترتیب داده شده است.

احمد محسن پور قادی‎کلایی متولد یکم اسفند ۱۳۲۴ با فراگیری ساز ویولن وارد دنیای موسیقی شد و در سال ۱۳۵۲ عضوگروه موسیقی محلی رادیو ساری شد. او در سال ۱۳۶۴ نخستین مرکز آموزش موسیقی و پژوهش فرهنگی هنری را با نام فرهنگ‎خانه‎ی مازندران در ساری بنیان نهاد. وی طی نزدیک به چهار دهه فعالیت جدی و حرفه‎ای خود آثار صوتی، تصویری و مکتوب پرشماری را به دوستان موسیقی مازندران عرضه نموده است.

تک نوازی سعدی صادقی، اسحاقی و علی اکبر شکارچی نیز بخش‎های دیگری از این برنامه خواهد بود. در پایان نیز هنرمندان گروه هزار دستان قطعاتی رابرایحضار اجرا می‎نمایند.

شایان ذکر است که احمد محسن پور صبح روز چهارشنبه ۳۰ دی دارفانی را وداع گفت.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.