×
×

همزمان با سی سالگی گروه شمس

 • کد نوشته: 9920
 • موسیقی ایرانیان
 • یکشنبه, ۴ام اردیبهشت ۱۳۹۰
 • ۰
 • ندا انتظامی: تور کنسرت «نوروزانه» گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری با اهدای نشان لیاقت از سوی شهرداری سانفرانسیسکو به پایان رسید. کیخسرو‌پور ناظری با اعلام این خبر افزود: این نشان به دلیل فعالیت فرهنگی گروه شمس در عمر ۳۰ ساله خود و معرفی جشن بزرگ ایرانی نوروز در امریکا به این گروه تعلق گرفته‌است. […]

 • ندا انتظامی: تور کنسرت «نوروزانه» گروه شمس به سرپرستی کیخسرو پورناظری با اهدای نشان لیاقت از سوی شهرداری سانفرانسیسکو به پایان رسید. کیخسرو‌پور ناظری با اعلام این خبر افزود: این نشان به دلیل فعالیت فرهنگی گروه شمس در عمر ۳۰ ساله خود و معرفی جشن بزرگ ایرانی نوروز در امریکا به این گروه تعلق گرفته‌است.

  در این نشان که از طرف شورای شهر و منطقه سن فرانسیسکو به گروه شمس اهدا شده‌است، با اشاره به خدمات برجسته استاد کیخسرو پورناظری آمده است: «با تحسین تعهد مستمر گروه شمس به دلیل تلاش برای رسیدن به جایگاه یکی از بهترین گروه‌های روی صحنه ایران، برای اشاعه فرهنگ ایرانی در جهان با استفاده از سازهای گوناگون و سبک متمایز در تدوین موسیقی برای همگان، شورای شهر و منطقه سن فرانسیسکو نشان لیاقت را با سپاس تقدیم می‌کند.»

  به گفته آهنگساز گروه شمس، اجرای این کنسرت با استقبال خوب تماشاگران ایرانی مواجه شد به طوری که ۲هزار نفر از این کنسرت در شهر لس آنجلس دیدن کردند.

  در این تور آثاری از ساخته‌های کیخسرو، تمهورس و سهراب پورناظری با آواز علیرضا قربانی اجرا شد. سال گذشته این کنسرت به مناسبت سی‌ام سال تاسیس گروه شمس در بابل و تهران به روی صحنه رفت و از ۱۴ اسفند تور کنسرت نوروزانه در شهرهای لس آنجلس، می‌نه‌سوتا، واشنگتین، نیویورک، سانفرانسیسکو، شیکاگو و اروین ادامه یافت.

  این نشان به کیخسرو پورناظری (آهنگساز و سرپرست گروه)، تهمورس و سهراب پورناظری (آهنگسازان)، علیرضا قربانی (خواننده)، حمیدرضا نقوی، نداخاکی، شهاب پارنج، حسین ذهاوی، سحر افشار (نوازندگان گروه شمس) اهدا شد.

 • https://musiceiranian.ir/?p=9920
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *