×
×

سیامک جهانگیری و حسین خوش‌چهره نی‌نوازانِ «نی‌نوا»

 • کد نوشته: 98807
 • موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۱۳ام بهمن ۱۳۹۴
 • ۱ دیدگاه
 • تک نوازان نی ارکستر سمفونیک تهران برای اجرای «نی‌نوا» در جشنواره موسیقی فجر طی مشورت‌هایی با استاد حسین علیزاده، خالق این اثر انتخاب شدند.

  +سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۱ بهمن تا ۱ اسفندماه در تهران برگزار می‌شود

  سیامک جهانگیری و حسین خوش‌چهره نی‌نوازانِ «نی‌نوا»
 • حسین علیزاده

  حسین علیزاده

  تک نوازان نی ارکستر سمفونیک تهران برای اجرای «نی‌نوا» در جشنواره موسیقی فجر طی مشورت‌هایی با استاد حسین علیزاده، خالق این اثر انتخاب شدند.

  به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، سیامک جهانگیری به عنوان نوازنده نی اول و حسین خوش‌چهره به عنوان نوازنده نی دوم اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری علی رهبری را همراهی می‌کنند.

  ارکستر سمفونیک تهران روز ۲۱ بهمن‌ماه ساعت ۲۱ در تالار وحدت اثر «نی‌نوا» ساخته تحسین شده استاد حسین علیزاده را در قالب جشنوار موسیقی فجر اجرا می‌کند. در اجرای روز ۲۱ بهمن ارکستر سمفونیک تهران، کنسرتو ویلن شماره یک مکس بروخ و همچنین سمفونی «فانتاستیک» اثر هکتور برلیوز برای اولین در ایران اجرا می‌شود.

  اجرای زنده «نی‌نوا» اثر مشهور حسین علیزاده توسط ارکستر سمفونیک تهران یکی از اتفاق‌های جذاب جشنواره موسیقی امسال است. سیامک جهانگیری که به عنوان نوازنده نی اول این برنامه انتخاب شده سابقه همکاری دامنه داری با حسین علیزاده دارد. جهانگیری یکی از نوازندگان مطرح موسیقی سنتی است. او تا کنون با هنرمندان شاخص دیگری از جمله کیهان کلهر، علی اکبر مرادی و محمدرضا فیاض هم همکاری داشته است. آخرین اثر منتشر شده از این هنرمند «عشقیم گل» به آهنگسازی حسین علیزاده است.

  حسین خوش‌چهره نوازنده جوان که قرار است نی دوم را بنوازد سابقه شاگردی سیامک جهانگیری، محمدرضا فیاض و وارطان ساهاکیان را داشته و در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد نوازندگی در دانشگاه تهران است.

  در آلبوم «نی‌نوا» که سال ۱۳۶۲ منتشر شد جلیل عندلیبی به عنوان نوازنده نی حضور داشت. بعد از او هنرمندانی همچون پاشا هنجنی و شهاب فیاض در اجراهای محدودی به عنوان نوازنده نی این اثر را اجرا کردند.
  ارکستر سمفونیک تهران روز ۲۱ بهمن ماه ساعت ۲۱ در تالار وحدت «نی‌نوای» حسین علیزاده را می‌نوازد.

  سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۱ بهمن تا ۱ اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

  https://musiceiranian.ir/?p=98807
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *