×
×

حاصل کار مشترک پروین بهمنی و فرزندش دامون شش بلوکی

 • کد نوشته: 98772
 • موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۱۳ام بهمن ۱۳۹۴
 • ۲ دیدگاه
 • آلبوم «لالایی های قشقایی» که حاصل کار مشترک پروین بهمنی و فرزندش دامون شش بلوکی است در فرانسه منتشر شد. دامون شش بلوکی ضمن اعلام این خبر گفت: این آلبوم توسط مرکز گسترش موسیقی ایرانی در فرانسه که در حوزه موزیکولوژی و موسیقی شرق فعالیت می کند منتشر شده است. این پژوهشگر در ادامه افزود: […]

  حاصل کار مشترک پروین بهمنی و فرزندش دامون شش بلوکی
 • دامون شش بلوکی

  دامون شش بلوکی

  آلبوم «لالایی های قشقایی» که حاصل کار مشترک پروین بهمنی و فرزندش دامون شش بلوکی است در فرانسه منتشر شد.

  دامون شش بلوکی ضمن اعلام این خبر گفت: این آلبوم توسط مرکز گسترش موسیقی ایرانی در فرانسه که در حوزه موزیکولوژی و موسیقی شرق فعالیت می کند منتشر شده است.

  این پژوهشگر در ادامه افزود: در فرهنگ قشقایی، ما لالایی هایی داریم که از تعریف اولیه لالایی فراتر می روند و نمونه های خاص و فراگیری محسوب می شوند. این لالایی ها یا بر اساس اتفاق خاصی ساخته می شوند، یا خواننده خوش صدایی آنها را اجرا کرده و باعث فراگیر شدنشان شده، و یا در طبقه خاصی رواج داشته اند.

  وی همچنین عنوان کرد: از این رو می توان گفت که برخی لالایی ها در فرهنگ قشقایی به شکل مقام در می آیند. پروین بهمنی در سال های اخیر دست به گردآوری محتوایی این لالایی های قشقایی که از آن جمله می توان به «لالایی دارغا ماه پرویز»، «لالایی بهمن»، «لالایی خاور بی بی» و «لالایی مطار بیک» اشاره کرد زده است.

  دامون شش بلوکی گفت: در آلبوم«لالایی های قشقایی» برخی از این لالایی ها باز تولید شده اند و برخی دیگر همراه با فضای سازی اجرا شده اند. در این آلبوم لالایی هایی با صدای پروین بهمنی، افسر بهمنی و معصومه بی بی بهمنی گنجانده شده است.

  دامون شش بلوکی در پروسه تولید این آلبوم کار پژوهش، گردآوری، ضبط و آماده سازی متن دفترچه دو زبانه را انجام داده است.

  https://musiceiranian.ir/?p=98772
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *