×
×

با اجازه صاحب اثر و از طریق سایت «موسیقی ایرانیان»

 • کد نوشته: 92467
 • موسیقی ایرانیان
 • جمعه, ۲۲ام آبان ۱۳۹۴
 • ۲ دیدگاه
 • hot-topic-logoآهنگ «Maybe I Maybe You شاید من شاید تو» اثر استاد «انوشیروان روحانی» از آلبوم Unbreakable گروه اسکورپینز، منشر و در دسترس مخاطبین قرار گرفت. در ادامه این قطعه را با اجازه صاحب اثر از طریق سایت «موسیقی ایرانیان» آنلاین بشنوید و در صورت تمایل دانلود نمایید.
  +اسکورپیونز یکی از مشهورترین گروه های راک است که فعالیت خود را از دهه ۶۰ میلادی شروع کرده و همچنان نیز فعال است

  با اجازه صاحب اثر و از طریق سایت «موسیقی ایرانیان»
 • انوشیروان روحانی

  انوشیروان روحانی

  موسیقی ایرانیان – صنم قلی زاده: آهنگ «Maybe I Maybe You شاید من شاید تو» اثر استاد «انوشیروان روحانی» از آلبوم Unbreakable گروه اسکورپینز، منشر و در دسترس مخاطبین قرار گرفت.

  به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، از آخرین آثار استاد «انوشیروان روحانی» می‌توان به آهنگ «Maybe I Maybe You» از آلبوم Unbreakable گروه اسکورپینز اشاره کرد که حاصل همکاری روحانی با این گروه در اواخر سال ۲۰۰۰ است. قطعه‌ی «Maybe I Maybe You» در سال ۲۰۰۳ در آخرین اجرای این گروه معروف در «راک هال»(ROCK HALL) آلمان اجرا شد که باعث شد این گروه علاوه بر این قطعه، یک قطعه دیگر را در آلبوم جدید خود به «روحانی» سفارش دهند. نکته‌ی جالب توجه در این قطعه استفاده از تم‌های ایرانی است که در زمان انتشارش در جدولTOP20 یکی از جداول معتبر در رده نهم قطعات موسیقی دنیا قرار گرفت.

  تا قبل از «شاید من شاید تو»، ساختن جمله ای که اسم انوشیروان روحانی و اسکورپیونز را بتوان در آن کنار هم قرار داد، کار سختی بود. اما این آهنگ، آهنگساز کلاسیک ایرانی و گروه راک پرآوازه آلمانی را در کنار هم قرار داد، شاید که بتوانند «تغییری در این جهان به وجود بیاورند».

  «شاید من شاید تو»، مثل باقی کارهای عقرب ها، آهنگی به سبک راک است و مثل بقیه ساخته های «انوشیروان روحانی»، آهنگی با رد پایی از موسیقی کلاسیکال است. بخش عمده آهنگ با محوریت پیانو پیش می رود، که از این جهت رنگ و بوی آثار انوشیروان روحانی را دارد و با فضای ترانه، سروده خواننده گروه نیز همخوانی دارد. اما بعد، حوالی انتهای آهنگ، ناگهان فضا با حفظ تم موسیقی، به فضای کلی سایر آثار اسکورپیونز نزدیک شده و هارد راک می شود و موسیقی همزمان با فریاد «تو به آسمون چشم دوخته ای» کلوز مین، به اوج خود می رسد.

  اسکورپیونز یکی از مشهورترین گروه های راک است که فعالیت خود را از دهه ۶۰ میلادی شروع کرده و همچنان نیز فعال است. به رغم آلمانی بودن اعضای گروه، اشعار آن اغلب به زبان انگلیسی است. البته عقرب ها علاوه بر «شاید من شاید تو»، آهنگ «گل سنگ»؛ از مشهورترین ساخته های انوشیروان روحانی را نیز اجرا کرده اند. این آهنگ را کلوز مین با همراهی ماریو فرانگولیس، خواننده یونانی اپرا به زبان فارسی خوانده، در حالی که انوشیروان روحانی نیز با پیانو، صدای دو خواننده را همراهی کرده است.

  شایان ذکر است که از دیگر آهنگ های مشهور ساخته انوشیروان روحانی می توان به «عاشق شدم من» و «سلطان قلب ها» اشاره کرد.

  در ادامه آهنگ «شاید من شاید تو» را با اجازه صاحب اثر از طریق سایت «موسیقی ایرانیان» آنلاین بشنوید و در صورت تمایل دانلود نمایید.

  +دانلود «شاید من شاید تو»

  آنلاین بشنوید:

  ترجمه متن آهنگ:

  شاید من شاید تو
  بتونیم تغییری تو این جهان به وجود بیاریم
  ما به روحی دست می یابیم
  که یه جورایی تو تاریکی گم شده
  شاید من شاید تو
  بتونیم کلید ستاره ها رو بیابیم
  تا روح امید رو به دست بیاریم
  و یک قلب ناامید رو نجات بدیم
  تو به آسمون چشم دوخته ای
  با تمام سوالهایی که تو ذهن داری
  اما تنها کافیه
  به صدای قلبت گوش بسپاری
  در جهانی پر از رنج
  کسی اسم تو رو صدا می زنه
  چرا به اون پاسخ ندیم
  شاید من شاید تو
  شاید من شاید تو
  گاهی فقط تو رویا فرو میریم
  اما دنیا بدون رویاپردازانی چون تو
  جای سردیه
  شاید من شاید تو
  تنها سربازان عشقیم
  متولد شدیم تا شعله ای رو با خود حمل کنیم
  که نور رو به تاریکی میاره
  تو به آسمون چشم دوخته ای
  با تمام سوالهایی که تو ذهن داری
  اما تنها کافیه
  به صدای قلبت گوش بسپاری
  در جهانی پر از رنج
  کسی اسم تو رو صدا می زنه
  چرا به اون پاسخ ندیم
  شاید من شاید تو
  شاید من شاید تو
  شاید من شاید تو

  https://musiceiranian.ir/?p=92467
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *