×
×

توسط پوریا خادم و رئوف عبدالله‌اف

 • کد نوشته: 91161
 • موسیقی ایرانیان
 • دوشنبه, ۴ام آبان ۱۳۹۴
 • ۰
 • پوئم سمفونیک «علمدار» توسط پوریا خادم و رئوف عبدالله‌اف – رهبر ارکستر سمفونیک باکو – در کشور جمهوری آذربایجان اجرا شد. پوریا خادم – هنرمند ایرانی – به دعوت رئوف عبدالله‌اف برای اجرای پوئم سمفونیک «علمدار» به کشور آذربایجان دعوت شده بود و این اثر با همکاری ۱۴۰ نفر از اعضای گروه کر و ارکستر […]

  توسط پوریا خادم و رئوف عبدالله‌اف
 • ۱۴۴۵۸۳۹۲۸۷۹۱۵_image1پوئم سمفونیک «علمدار» توسط پوریا خادم و رئوف عبدالله‌اف – رهبر ارکستر سمفونیک باکو – در کشور جمهوری آذربایجان اجرا شد.

  پوریا خادم – هنرمند ایرانی – به دعوت رئوف عبدالله‌اف برای اجرای پوئم سمفونیک «علمدار» به کشور آذربایجان دعوت شده بود و این اثر با همکاری ۱۴۰ نفر از اعضای گروه کر و ارکستر سمفونیک باکو در سالن دولتی باکو اجرا شد.

  پاک‌آیین – سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان – و ابراهیمی – رایزن فرهنگی ایران در باکو – همراه تعدادی از سفرای خارجی و تعداد زیادی از اساتید، هنرمندان و عاشقان حضرت عباس (ع) به تماشای این اجرا نشستند.

  فرزین پیروزپی که مدیریت اجرایی این برنامه را برعهده داشت، اظهار کرد: در طبقه ورزشکاران کشور ما، علاقه و ارادت خاصی نسبت به حضرت عباس وجود دارد و بارها ما در صحنه‌های مختلف رقابت‌های جهانی این ارادت را دیده‌ایم. در همین رابطه، پوریا خادم – فرزند رسول خادم، کشتی‌گیر ایرانی – که سال گذشته برای بزرگداشت فکرت امیراف به باکو دعوت شده بود، پس از اجرای کنسرتو پیانو اثر فکرت امیراف، بسیار مورد استقبال حاضران قرار گرفت و توسط فرزند فکرت امیراف از او قدردانی شد.

  او ادامه داد: این آشنایی موجب شد مسؤولان و اساتید هنری کشور آذربایجان، بار دیگر از پوریا خادم دعوت کنند و این‌بار یکی از آثار او به نام «علمدار» مورد توجه رئوف عبدالله‌اف – رهبر ارکستر سمفونیک باکو – قرار گرفت و برای اجرا در ماه محرم در باکو انتخاب شد. این اثر با همکاری ۱۴۰ نفر از اعضای گروه کر و ارکستر سمفونیک باکو سوم آبان‌ماه در سالن دولتی باکو به اجرا درآمد.

  پیروزپی همچنین گفت: این سمفونی از سرودهای جانسوز در وصف حماسه حضرت عباس از جمله «ای اهل حرم میر و علمدار نیامد» الهام گرفته شده است. از اساتیدی که در این برنامه حضور داشتند نیز می‌توان به توفیق باکی‌خان‌اف، رامیز قلی‌اف و آقاوردی پاشایف اشاره کرد. همچنین این برنامه توسط دو شبکه تلویزیونی جمهوری آذربایجان ضبط شد.

  ۱۴۴۵۸۳۹۲۸۸۲۲۷_pourya khadem 2

  https://musiceiranian.ir/?p=91161
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *