موسیقی ایرانیان
 

دکلمه‌ی عمو خسرو در «۱۲ حکایت از گلستان سعدی»

خسرو شکیبایی
خسرو شکیبایی

آلبوم موسیقی «۱۲ حکایت از گلستان سعدی» با دکلمه‌ی زنده‌یاد خسروشکیبایی ۱۲ مهرماه به بازار موسیقی می‌رسد.

ناشر اثر با اعلام این مطلب توضیح داد: این اثر شامل دکلمه‌های خسرو شکیبایی از گلستان سعدی است که با موسیقی کارن همایون‌فر همراه می‌شود. همزمان با انتشار این اثر، آلبوم «۴۰ حکایت از گلستان سعدی» هم که در زمان انتشارش مورد استقبال قرار گرفت بود، تجدید چاپ خواهد شد.

بابک چمن‌آرا ادامه داد: خیلی‌ها می‌پرسند که چرا آلبوم قبلی شامل ۴۰ حکایت بود و این اثر فقط ۱۲ حکایت دارد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگویم، در اثر قبلی حکایت‌ها بیشتر از ۴۰ ثانیه نبودند و آلبوم جدید، روایت‌های طولانی‌تری دارد. البته دو حکایت دیگر هم از این مجموعه باقی مانده است، اما به‌دلیل کیفیت پایین ضبط، قابل اتشار نیست.

مدیر انتشارات «آواخورشید» گفت: خسرو شکیبایی حدود پنج‌ماه پیش از مرگش، این حکایت‌ها را در یک استودیو و برای یک برنامه ضبط کرد؛ اما به دلیلی، این پروژه متوقف شد و کار در آن زمان به ثمر نرسید. حدود سه سال پس از مرگ این هنرمند، تهیه‌کننده‌ای به من گفت که صدای خسرو شکیبایی را دارد و من هم از تولید این کار استقبال کردم.

وی همچنین توضیح داد: این اثر، موسیقی خیلی خوبی دارد و به قول سینمایی‌ها، از کادر بیرون نمی‌زند. یعنی صرفا همراهی‌کننده‌ی کلام است و به صدای خسرو شکیبایی لطمه نمی‌زند. در این اثر، یک موسیقی خیلی ایرانی از کارن همایون‌فر شنیده می‌شود.

چمن‌آرا درباره‌ی میزان استقبال از چنین آثاری نیز گفت: یادم است که از آلبوم «۴۰ حکایت از گلستان سعدی» استقبال خوبی شد و این موضوع در شبکه‌های اجتماعی هم خیلی برایم مشهود بود. جوانانی که از ادبیات کلاسیک دور هستند، به‌خاطر صدای خسرو شکیبایی و موسیقی کارن همایون‌فر، با این اثر ارتباط برقرار کردند و به نظرم آن کار خوب دیده شد.


منبع: ایسنا

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=88667


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

1
یک پاسخ بنویسید

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.