×
×

ارشاد به ارزش‌ها پایبند است

 • کد نوشته: 86328
 • موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۱۰ام شهریور ۱۳۹۴
 • ۰
 • معاون سیاسی وزیر کشور از آمادگی کامل این وزارتخانه، استانداران و فرمانداران برای همکاری با وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی پیرامون برگزاری کنسرت های موسیقی مجوزدار سخن گفت.

  ارشاد به ارزش‌ها پایبند است
 • ۱۸۰۵۶۱۳معاون سیاسی وزیر کشور از آمادگی کامل این وزارتخانه، استانداران و فرمانداران برای همکاری با وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی پیرامون برگزاری کنسرت های موسیقی مجوزدار سخن گفت.

  محمدحسین مقیمی درباره مساله برگزاری کنسرت های موسیقی توضیح داد: اصولا حوزه برگزاری کنسرت ها و مسائل مربوط به آن در چارچوب فعالیت‌های کاری معاونت اجتماعی وزارت کشور قرار دارد اما به طور کلی می توانم به این نکته اشاره کنم که اگر ما بخواهیم این بحث ها را یک جایی تمام کنیم همه باید خودمان را در اجرای قانون مکلف بدانیم. یعنی اگر مبنا و ملاک کار را اجرای قانون بگذاریم مساله حل می شود. بر اساس صدور قانون مجوز کنسرت های موسیقی بر عهده وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی است و آنها تشخیص می دهند که کدامیک از این موسیقی ها در چارچوب ارزش های ما قرار می گیرد و کدامیک قرار نمی گیرد.

  وی افزود: وقتی مجوز داده شد دیگر کار آن گروه به لحاظ قانونی برای اجرای کنسرت تمام شده و اینجا مسئول، وزارت ارشاد می شود و دستگاه‌های دیگر نیز همه باید کمک کنند تا این مجوزی که داده شده اجرایی شود. آن دسته از افراد و یا گروه‌هایی که درباره این کنسرت ها حرفی دارند باید مواضع خود را با وزارت ارشاد در میان بگذارند نه مستقیم با خود گروه‌های کنسرت‌گذار. چون اینهایی که مجوز می گیرند، برای فعالیت‌شان هزینه می کنند و اگر اعتمادشان را در جامعه از دست بدهند مردم دیگر به تولیدات آنها اعتنایی نمی کنند. بنابراین اولین موضوعی که باید مورد توجه ما قرار بگیرد آن اعتمادی است که بین مردم و این گروه‌ها هست و اگر اعتماد مخدوش شود و مردم مطمئن نباشند این کنسرت به موقع برگزار می شود یا خیر، از همه چیز دلزده می شوند.

  معاون سیاسی وزیر کشور بیان کرد: من فکر می کنم اگر همه کمک کنیم آنجایی که وزارت ارشاد مجوزی را صادر می کند، حمایت کنیم، مشکلات هم به مرور حل می شود. البته همه همکاران ما در وزارت کشور طی ماه های اخیر تمام تلاش خود را انجام داده اند که مشکلات برگزاری کنسرت ها نیز کمتر شود و من تصور می کنم برخوردها کمتر شده است. به هر ترتیب وزارت کشور به ویژه استاندارها و فرمانداران هر زمان که وزارت ارشاد مجوز بدهد خود را مکلف می دانند که از این مجوز حمایت کنند چون این حمایت، حمایت از قانون است. همه باید تلاش کنیم که فصل الخطاب قانون باشد.

  مقیمی در پایان تصریح کرد: اگر کنسرتی با فرهنگ و ارزش های ما نمی خواند وزارت ارشاد این را مدنظر قرار می‌دهد و مطمئن باشید از چنین برنامه‌هایی ممانعت می کند و همچنین با تخلفات حین اجرا هم برخورد می کند. ضمن اینکه وزارت ارشاد از نظر علما و فقها نیز استفاده می‌کند تا با نگاهی همه‌جانبه و مبتنی بر ارزش‌ها تصمیم گیری کند.

  https://musiceiranian.ir/?p=86328
     
  برچسب ها محمدحسین مقیمی

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *