×
×

با عنوان «مجنون آن لیلی کجاست؟»

 • کد نوشته: 77560
 • موسیقی ایرانیان
 • چهارشنبه, ۶ام خرداد ۱۳۹۴
 • ۱۴ دیدگاه
 • آلبوم مشترک «فردین خلعتبری» و «فرشاد جمالی» با عنوان «مجنون آن لیلی کجاست؟» هفته آینده منتشر و راهی بازار موسیقی کشور خواهد شد.
  +در این اثر، آهنگساز و خواننده سفری موسیقایی از بلخ تا قونیه داشته‌اند!

  +کاورها و جزئیات کامل آلبوم

  با عنوان «مجنون آن لیلی کجاست؟»
 • مجنون آن لیلی کجاست؟

  مجنون آن لیلی کجاست؟

  آلبوم مشترک «فردین خلعتبری» و «فرشاد جمالی» با عنوان «مجنون آن لیلی کجاست؟» هفته آینده منتشر و راهی بازار موسیقی کشور خواهد شد.

  به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان» و به نقل از روابط عمومی این اثر، در این آلبوم که یکشنبه ۱۰ خردادماه از سوی انتشارات سروش در بازار موسیقی منتشر می‌شود، قطعاتی چون می‌زنم حلقه در هر خانه‌ای،‌ ای در دلم نشسته از تو کجا گریزم، برگذری درنگری جز دل خوبان نبری، ‌گر در آب و گر در آتش می‌روی، از قصه حال ما نپرسی، بیا بیا که شدم درغم تو سودائی، در شرابم چیز دیگری ریختی در ریختی، به جان جمله مستان که مستم بر اساس اشعاری از مولانا به آهنگسازی فردین خلعتبری و خوانندگی فرشاد جمالی به چشم می‌خورد.

  فردین خلعتبری آهنگساز با سابقه کشورمان قطعات این اثر را برای کوارتت زهی، سازهای کوبه‌ای و ایرانی و ساز هارپ انجام داده است. همچنین در سازبندی موسیقی ایرانی این اثر از سازهایی چون رباب و دوتار قدیمی نیز استفاده شده است.

  در آلبوم «مجنون آن لیلی کجاست؟» آهنگساز و خواننده سفری موسیقایی از بلخ تا قونیه داشته‌اند و مخاطب را با حضور هنرمندانی چون میثم مروستی (ویلن، ویولا)، علی جعفری پویان و تینا جامه گرمی (ویلن)، آتنا اشتیاقی (ویلنسل)، پویا سراییذ(سنتور)، ‌همایون نصیری (بندیر، دهل، دایره و کوزه)، حسین رضایی نیا (دف و دایره)، نازیلا بخشایش (هارپ)، شاهین شهبازی (تار)، مجتبی میرزازاده (دوتار)، کسری سپندار (دیوان)، ‌ابراهیم علوی (عود) و به رخ شورورزی (همخوان) در این سفر همراه کرده‌اند.

  شایان ذکر است که فرشاد جمالی خواننده موسیقی ایرانی است که تاکنون آلبوم‌های «دیار مهر» و «سرزمین خورشید» را به آهنگسازی «تهموث پورناظری» منتشر کرده است.

  کاورهای آلبوم:

  https://musiceiranian.ir/?p=77560
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *