×
×

در ۹۴ سالگی

 • کد نوشته: 70858
 • موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۵ام اسفند ۱۳۹۳
 • ۱ دیدگاه
 • کلارک تری یکی از معروف ترین و تاثیر گذار‌ترین نوازندگان ترومپت، یکشنبه در پاین بلاف آرک در ۹۴ سالگی درگذشت. خبر فوت وی را همسرش گوین اعلام نمود. این نوازنده ترومپت به خاطر نوازندگی چیره‌دستانه‌ و اجرایی قوی معروف بود. نیویورک تایمز در شماره امروز خود نوشت، وی هرچند در نوازندگی ترومپت دارای ویژگی منحصر […]

  در ۹۴ سالگی
 • ۱۳۹۳۱۲۰۴۰۰۰۴۴۸_PhotoAکلارک تری یکی از معروف ترین و تاثیر گذار‌ترین نوازندگان ترومپت، یکشنبه در پاین بلاف آرک در ۹۴ سالگی درگذشت.

  خبر فوت وی را همسرش گوین اعلام نمود. این نوازنده ترومپت به خاطر نوازندگی چیره‌دستانه‌ و اجرایی قوی معروف بود.

  نیویورک تایمز در شماره امروز خود نوشت، وی هرچند در نوازندگی ترومپت دارای ویژگی منحصر به فرد بوده و به راحتی صدای سازش تشخیص داده می‌شد، آن را به سبکهای متفاوت و متنوعی از موسیقی وارد کرد. او از معدود کسانی است که با ارکسترهایی از دوک الینگتون و کنت باسی کار کرده است. سالها با استودیو ضبط نیویورک همکاری مستمر داشته است. در این جایگاه با نوازندگی ترومپت برای برنامه های تبلیغی تلویزیون باچارلز مینگوس، تلونیوس مونک و دیگر هنرمندان مطرح موسیقی جاز همکاری داشته است.

  وی اولین سیاهپوستی بود که عضو هیات مدیره تلویزیون و سالها ستون اصلی گروه «تو نایت شو» یا برنامه امشب، بود. و همچنین یکی از معروف‌ترین مدرسان سبک موسیقی جاز در سطح دانشگاهی بود. طرفداران و دنباله‌روان وی، او را بداهه نوازی خلاق با سبکی بسیار زیبا و پرهیجان می‌دانند.

  https://musiceiranian.ir/?p=70858
     
  برچسب ها کلارک تری

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *