×
×

توسط نشر ماهور
کتاب «خنیاگر غمگین» از ارشد تهماسبی منتشر شد

 • کد نوشته: 437591
 • حمیده موسوی
 • چهارشنبه, ۷ام دی ۱۴۰۱
 • ۰
 • تازه ترین اثر تالیفی در حوزه موسیقی از آهنگساز و نوازنده شناخته شده کشورمان استاد ارشد تهماسبی، تحت عنوان «خنیاگر غمگین» راهی بازار موسیقی شد.

  کتاب «خنیاگر غمگین» از ارشد تهماسبی منتشر شد
 • کتاب «خنیاگر غمگین»، به تالیف ارشد تهماسبی، توسط انتشارات ماهور منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

  به گزارش سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان، تازه ترین اثر تالیفی در حوزه موسیقی از آهنگساز و نوازنده شناخته شده کشورمان استاد ارشد تهماسبی، تحت عنوان «خنیاگر غمگین» راهی بازار موسیقی شد.

  این موزیسین درباره اثر تازه خود نوشته است:

  «حدود بیست سال قبل مجموعه‌ای از ساخته‌هایم را در کتابی با عنوان عشق مانْد منتشر کردم و اینک دفتر دیگری از آثارم را فرا روی علاقه‌مندان موسیقی می‌گذارم. همه اینها آهنگ‌هایی هستند که طبیعتاً خودم دوستشان دارم و بعضی‌شان مثل تصنیف‌های «زمستان» و سرودهای «ایران» و «ای ایرانی» و … قطعاتِ بهاریه و مهربانی و … تا کنون در هیچ آلبومی اجرا نشده‌اند و آثار به‌اصطلاح دست‌ِ اولی هستند که شاید ــ و امیدوارم ــ برای دوستداران موسیقی نیز، از نظر ساختار و کیفیت آهنگ، این ویژگی را داشته باشند. در این کتاب، تاریخ ساختن همه آهنگ‌ها را ذکر کرده‌ام؛ قدیم‌ترین آنها مربوط به سال ۱۳۶۱ (بیست‌وپنج سالگیِ من) و جدید‌ترین آنها مربوط به سال ۱۴۰۱ (شصت‌وپنج سالگیِ من) است. قضاوت درباره چگونگی نگاهم به موسیقی و بازتاب آن در ساخته‌هایم، در این بازه «چهل ساله»، باشد به عهده شما عزیزان. »

  پیش از این ها آثاری چون «تصنیف‌های عارف»، «سه چهار مضراب»، «سیر در سیاره‌ها: بررسی گوشه‌های سیار، فواصل ممنوع و بسترهای نو»، «صد و یک پیش درآمد» در قالب کتاب از ارشد تهماسبی چاپ و منتشر شده است.

   

  منبع: موسیقی ایرانیان
  https://musiceiranian.ir/?p=437591
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *