×
×

آوا مشکاتیان: استاد «محمدرضا شجریان» هرگز وصیتی مبنی بر اینکه کجا به خاک سپرده شوند، ننوشته‌اند
نوه‌ی دختری استادِ‌ آواز ایران به شایعات واکنش نشان داد

 • کد نوشته: 409028
 • موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۱۳ام آبان ۱۳۹۹
 • ۰
 • «آوا مشکاتیان»، شایعات مبنی بر این‌که استاد شجریان در وصیتنامه‌اش قید کرده که در کنار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شود را تکذیب کرد.

  نوه‌ی دختری استادِ‌ آواز ایران به شایعات واکنش نشان داد
 • آوا مشکاتیان

  آوا مشکاتیان

  در حالی‌که برخی رسانه‌ها هم‌زمان با درگذشتِ استاد شجریان به این مساله اشاره کردند که این استادِ آوازخوان، وصیت کرده‌اند تا در توس و در کنار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شوند، نوه‌ی دختری ایشان، این مساله را تکذیب و تایید می‌کند انتخاب توس به‌عنوان محل خاکسپاری، توسط اعضای خانواده این استاد آواز صورت گرفته است.

  در متنی که آوا مشکاتیان در صفحه اینستاگرامش نوشته، آمده است: «متاسفانه در روزگاری که سوگوار عزیزمان محمدرضا شجریان هستیم، هزاران مطلب پیرامون ایشان روایت می‌شود که بسیاری از آنها جعلی و نادرست است، از آن جمله ویدیٔویی است که به عنوان وصیتنامه ایشان ساخته‌اند، ممکن است بعضی از جملاتی که از قول ایشان گفته می‌شود دلنشین باشد؛ اما لزوماً گفته ایشان نیست و سندیت ندارد، ایشان هرگز وصیتی مبنی بر اینکه کجا و چطور به خاک سپرده شوند، ننوشته‌اند.»

  پیش‌تر «همایون شجریان» با رد وجود فشارها برای خاکسپاری استاد محمدرضا شجریان در مشهد گفته بود: «هیچ فشاری در این زمینه نیست و انتخاب توس تصمیم خانواده بوده است. وقتی صحبت شد که شان ایشان به‌عنوان یک شخصیت ملی کجاست، من و خانواده به گزینه آرامگاه فردوسی رسیدیم و این تصمیم خانواده است. می‌خواستیم ایشان در جایی باشند که در شان خودشان و مردم ایران باشد.»‌

  استاد محمدرضا شجریان عصر روز پنجشنبه ۱۷ مهر در بیمارستان جم درگذشت.

  منبع: موسیقی ما
  https://musiceiranian.ir/?p=409028
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *