×
×

تهیه‌کنندگی افتخاری پرویز پرستویی
«علمدار» روی صحنه «وحدت» می‌رود

 • کد نوشته: 398220
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۱۱ام شهریور ۱۳۹۹
 • ۰
 • همزمان با هفته سوم ماه محرم «تالار وحدت» میزبان موسیقی-نمایش «علمدار» با تهیه‌کنندگی افتخاری پرویز پرستویی خواهد بود؛ اجرایی خیریه که با هدف کمک به محرومین مناطق مختلف کشور، روی صحنه می‌رود.

  «علمدار» روی صحنه «وحدت» می‌رود
 • پوئم سمفونی «علمدار» توسط پوریا خادم نوشته و اجرا شده است. این پوئم سمفونی روایتگر روز آخر زندگی حضرت عباس (ع)، علمدار سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) است و شامل چندین بخش از جمله «ماهِ میان»، «آبِ ممنوعه»، «دشت سوزان»، «در راه فرات»، «شرمِ آب»، «نبرد»، «عَلَمْ بر خاک»، «مرثیه»، «شروه خوانی» و «سپاه بی‌سردار» است.

  پوئم سمفونی «علمدار» قرار است با رهبری بردیا کیارس و در قالب یک موسیقی-نمایش برخوردار از حرکات فرم و روایت، با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و مؤسسه خیریه «خادمین علی بن ابیطالب (ع)» در هفته سوم ماه محرم در تالار وحدت اجرا شود.

  بخش روایت این موسیقی نمایش توسط چهره‌های شناخته شده هنری و بازیگران مطرح سینما و تئاتر انجام خواهد شد.

  پرویز پرستویی بازیگر مطرح سینما و تئاتر ایران تهیه‌کنندگی افتخاری پروژه نمایشی «علمدار» را برعهده خواهد داشت و طبق شنیده‌ها حسین مسافرآستانه و یا حسین پارسایی کارگردانی این اثر را انجام خواهد داد.

  پرویز پرستویی چندی است که در همکاری با مؤسسه خیریه «خادمین علی بن ابیطالب (ع)» با مدیریت رسول خادم، وجوهات و کمک‌های مردمی را در قالب بسته‌های ارزاق و خدمات دیگر در مناطق محروم استان‌های مختلف کشور از جمله سیستان و بلوچستان و هرمزگان توزیع می‌کند.

  قرار است بلیت‌های موسیقی-نمایش «علمدار» که همزمان به صورت آنلاین و حضوری (با ظرفیت محدود برای تماشاگران) در تالار وحدت رو، صحنه می‌رود، به صورت همت عالی فروخته شود و همه عواید فروش اجراهای این اثر از طریق مؤسسه خیریه «خادمین علی بن ابیطالب (ع)»، صرف خانواده‌های بی سرپرست و مناطق محروم شود.

  منبع: خبرگزاری مهر
  https://musiceiranian.ir/?p=398220
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *