×
×

توسط مرکز تحقیقی-موسیقایی خانه پایور
آثار گروه نوازی زنده یاد فرامرز پایور منتشر شد

 • کد نوشته: 377958
 • حمیده موسوی
 • سه شنبه, ۹ام اردیبهشت ۱۳۹۹
 • ۰
 • برای اولین‌بار پس از دسترسی «خانۀ پایور» به دست‌نوشته‌های ارزشمند استاد فرامرز پایور، آثار گروه‌نوازی ایشان منتشر شد.

  آثار گروه نوازی زنده یاد فرامرز پایور منتشر شد
 • آثار گروه نوازی فرامرز پایور منتشر شد

  برای اولین‌بار پس از دسترسی «خانۀ پایور» به دست‌نوشته‌های ارزشمند استاد فرامرز پایور، آثار گروه‌نوازی ایشان منتشر شد.

  به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، این سری از کتاب‌های «خانۀ پایور» برای طیف وسیعی از موسیقی‌دانان، هنرجویان و دانشجویان موسیقی و نوازندگان سازهای ایرانی کتاب‌هایی کاربردی هستند. آنچه موسیقی ایرانی از آن رنج می‌برد کمبود و ضعف منابع گروه‌نوازی است. فرامرز پایور در عمر هنری خود با گروه سازهای ایرانی‌اش بیش از سی سال برای این گروه ساخته و تنظیم کرده است. آثار گران‌بهایی که او برای گروه سازهای ایرانی نوشته است می‌تواند در تجزیه و تحلیل، تمرین گروه‌نوازی و ساز‌های ایرانی، شناخت تاریخ گروه‌نوازی در ایران و بسیاری ایده‌ها و فعالیت‌های دیگر به کار گرفته شوند.

  با دسترسی خانۀ پایور به دست‌نوشته‌های ایشان، راه تصحیح و مقابله و انتشار این آثار هموار شده است و از این پس این سری از آثار ایشان در دسترس جامعۀ موسیقی ایرانی قرار خواهد گرفت.

  لازم به ذکر است فرامرز پایور این آثار را به صورت پارتیتور بلکه به شکل پارت‌های جداگانه ثبت کرده‌اند. خانه‌ی پایور ضمن حفظ خصوصیات ثبت ایشان در کتاب‌ها، این آثار را به صورت پارتیتور هم به چاپ رسانده است که برای آهنگسازان و سرپرستان گروه‌های ایرانی بسیار راهگشاست.

  در هر کتاب ابتدا توضیحاتی ضروری برای تشریح نت‌نویسی و مقایسۀ نسخه‌ها آمده است، سپس پارتیتور اثر و در ادامه پارت‌های جداگانه ‌برای هر ساز که معمولاً شامل پارت: نی، کمانچه، قیچک، آلتو، سنتور، تار، رباب و عود است آمده است.

  این وب‌سایت با نشانی: www.payvarfoundation.org در دسترس موسیقی‌دان‌هاست و تا ٢١ اردیبهشت با ١۵ درصد تخفیف سفارش‌ها را رایگان ارسال خواهد کرد.

  منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir
  https://musiceiranian.ir/?p=377958
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *