×
×

کنسرت گروه «حلاج وشان» برگزار شد

 • کد نوشته: 37080
 • موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۲۱ام خرداد ۱۳۹۲
 • ۰
 • کنسرت گروه موسیقی «حلاج وشان» با عنوان «سکوت مولانا (Le silence de Rumi)» در شهر پاریس برگزار شد. این کنسرت در سالن مشهور خانه فرهنگ هاى جهان در شهر پاریس فرانسه، به سرپرستی و آهنگسازی محمد علی مراتی و خوانندگی همایون کاظمی روی صحنه رفت و در این اجرا، آلبوم «حلاج وشان» که چند روزی است توسط آوای باربد در داخل ایران منتشر گردیده، به مخاطبین معرفی شد. در ادامه می توانید عکسهای موسیقی ایرانیان از این کنسرت را مشاهده نمایید.

  کنسرت گروه «حلاج وشان» برگزار شد
 • موسیقی ایرانیان – سودا مولائی: کنسرت گروه موسیقی «حلاج وشان» با عنوان «سکوت مولانا (Le silence de Rumi)» در شهر پاریس برگزار شد.

  محمد على مراتى سرپرست و آهنگساز «حلاج وشان» در گفتگو با خبرنگار موسیقی ایرانیان با اعلام این خبر گفت: «این کنسرت در سالن مشهور خانه فرهنگ هاى جهان در شهر پاریس فرانسه، به سرپرستی و آهنگسازی خودم و خوانندگی همایون کاظمی برگزار شد و در این اجرا آلبوم «حلاج وشان» که چند روزی است توسط آوای باربد در داخل ایران منتشر گردیده، به مخاطبین معرفی شد. همچنین در این کنسرت «ژان کلود کرییر» مشهور ترین مولانا شناس فرانسوى به عنوان خواننده کلام فرانسوى اشعار مولانا ما را همراهی کرد.»

  وی در ادامه صحبتهایش و درباره مولانا شناس فرانسوى افزود: «ژان کلود کرییر پیش از این براى اولین بار در دنیا، غزلیات شمس را به زبان فرانسه و به صورت ریتمیک در کتاب «شمس تبریز» ترجمه کرده است.»

  آهنگسازى اثر «حلاج وشان» توسط محمد على مراتى که دارای دکتراى اتنوموزیکولوژى از دانشگاه پاریس و عضو مرکز تحقیقات اتنوموزیکولوژی CREM در کشور فرانسه است، از سال ٢٠٠٧ میلادی با انگیزه معرفى غزلیات شمس به زبان فرانسه آغاز گردید و فرم موسیقایى اثر شاید به گونه اى worldmusic تلقى مى گردد ولی آهنگساز با استفاده از کمانچه و تنبور (ساز باستانى کرد) و نرمه ناى بیشتر به رنگ ایرانى اثر توجه داشته و هدف رسیدن به زبان مشترک در دو فرهنگ شرق و غرب بوده است.

  در ادامه می توانید عکسهای موسیقی ایرانیان از این کنسرت را مشاهده نمایید.

  https://musiceiranian.ir/?p=37080
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *