×
×

نمایش عکس‌های علی صوفی در گالری آریانا

 • کد نوشته: 331977
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • پنجشنبه, ۲۱ام آذر ۱۳۹۸
 • ۰
 • نمایش عکس‌های علی صوفی در گالری آریانا

 • نمایش عکس‌های علی صوفی در گالری آریانا«در همین حوالی» عنوان نخستین نمایشگاه عکس انفرادی علی صوفی است که از ۲۲ آذرماه تا دوم دی ماه در گالری آریانا برپا می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، علی صوفی گفت: من سال هاست که عکاسی می کنم و تمرکزم را بر روی عکاسی مستند اجتماعی و پرتره گذاشته ام و برخلاف برخی از عکاسان که برای گرفتن یک فریم عکس، حرمت سوژه را نادیده می گیرند، تلاش می کنم بر روی زندگی افراد و ساکنان مناطقی که از آن ها عکاسی می کنم تاثیر بگذارم.

  او افزود: بیش از پنج سال است که به کوره های آجرپزی جنوب تهران رفت آمد می کنم و از ساکنان این مناطق عکاسی می کنم و تاکنون عکس های این مجموعه را درهیچ نمایشگاهی به نمایش نگذاشته ام.

  صوفی ادامه داد: در نمایشگاه «در همین حوالی» مجموعه ای از ۲۰ عکس پرتره از کودکانی که در کوره های آجر پزی کار و زندگی می کنند به نمایش گذاشته ام. با توجه به دوستی که میان من و سوژه هایم شکل گرفته، از هیچ یک از سوژه هایم نخواسته ام که مقابل دوربین من ژست بگیرند، بلکه در هر عکس خواسته ام به نوعی خود سوژه و زیبایی اش را به تصویر بکشم.

  به گفته این عکاس در این نمایشگاه ۲۰ عکس سیاه و سفید در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ به نمایش گذاشته شده است و این عکاس قصد دارد تمام عواید فروش این نمایشگاه را برای تامین هزینه های بهداشتی و آموزشی کودکانی که در کوره های آجرپزی جنوب شرق تهران زندگی می کنند، صرف کند.

  علی صوفی نقاش خودآموخته و عکاس متولد ۱۳۶۱ تبریز و دانش آموخته رشته عکاسی است. او سال هاست که تمرکزش را بر روی عکاسی مستند اجتماعی و تبلیغاتی گذاشته است و تاکنون در بیش از نمایشگاه پنج نمایشگاه گروهی عکس هایش را به نمایش گذاشته است.

  نمایشگاه علی صوفی از ۲۲ آذرماه تا دوم دی ماه در گالری آریانا برپاست.گالری آریانا در الهیه، مریم شرقی پلاک ۹ واقع شده است.

  https://musiceiranian.ir/?p=331977
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *