×
×

«روزهای موسیقی معاصر تهران» در پایتخت

 • کد نوشته: 319303
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • جمعه, ۱۰ام آبان ۱۳۹۸
 • ۰
 • پروژه «روزهای موسیقی معاصر تهران» در ادامه پروژه «مسافران تهران – برلین» روی صحنه می‌رود.

  «روزهای موسیقی معاصر تهران» در پایتخت
 • پروژه «روزهای موسیقی معاصر تهران» در ادامه پروژه «مسافران تهران – برلین» روی صحنه می‌رود.

  پروژه «روزهای موسیقی معاصر تهران»، در ادامه‌ پروژه‌ای است که با عنوان «مسافران تهران – برلین» طی چهار کنسرت «آنسامبل یونایتد برلین» آثاری از بیست آهنگساز معاصر ایرانی رو در برلین  را به اجرا گذاشت.

  در آن پروژه که به صورت مشترک با گروه موسیقی «یارآوا» به صحنه رفت، آثاری از مهدی خیامی، علیرضا فرهنگ، شاهرخ خواجه‌نوری، فوزیه مجد و مهدی جلالی به صورت مشترک توسط «آنسامبل یونایتد برلین» و نوازندگان ارکستر مدرن «یارآوا» اجرا شد. حال قرار است منتخبی از آثار اجرا شده در ۴ کنسرت قبلی برلین، در تهران نیز اجرا ‌شوند.

   رهبر یونایتد برلین در این پروژه کاترین لارسن مگوایر بود که کنسرت‌های تهران را نیز رهبری خواهد کرد.

  سولیست‌های «یارآوا» در اجرای برلین و تهران نیز حامد زند کریمخانی، گلناز خلیلی، مهدی جلالی و یاسمین شاه‌حسینی بودند که حال نیز در پروژه «روزهای موسیقی معاصر تهران» حضور دارند.

  لازم به ذکر است علاوه بر آثاری که در برلین اجرا شده بودند، با اضافه شدن نوازندگان آنسامبل یونایتد برلین به ارکستر مدرن «یارآوا»، آثاری از رپرتوار ارکستر مدرن «یارآوا»  را به رهبری لارسن مگوایر نیز اجرا خواهند شد.

  «روزهای  موسیقی معاصر تهران» با همکاری گروه موسیقی دانشگاه تهران، گروه موسیقی «یارآوا» و «آنسامبل یونایتد برلین» و حمایت انجمن موسیقی تهران از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در تهران برگزار می‌شود.

  طی این روزها برنامه‌های متعددی شامل کارگاه‌های نوازندگی و آهنگسازی، دو کنسرت متوالی در تالار رودکی در روز پنج‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ با اجرای آثاری از فوزیه مجد، علیرضا مشایخی، شاهرخ خواجه‌نوری، احسان خطیبی، سارا اباذری، علی گرجی، مهدی جلالی، الناز سیدی، مهدی حسینی و آناهیتا عباسی و کنسرتی در تالار آوینی دانشگاه تهران در روز شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ با همکاری ارکستر مدرن یارآوا و آنسامبل یونایتدبرلین با اجرای آثاری از علیرضا مشایخی، بابک آل‌حیدر، مهدی جلالی، گلاره سلیمانی و مهدی خیامی برگزار می‌شوند.

  این برنامه، بخش سوم از پروژه‌ی مسافران تهران-برلین است که در پاییز سال گذشته و بهار امسال با اجرای چهار کنسرت در برلین به معرفی موسیقی معاصر ایران پرداخته است.

  علاقمندان می‌توانند از روی سایت تیوال اقدام به خرید بلیط نمایند.

   

  https://musiceiranian.ir/?p=319303
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *