پرواز واژه‌ها در سرنا

اولین جلسه خانه ترانه در پاییز ۹۸ برگزار شد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، در یازدهمین روز از عصر پاییزی سال ۹۸ جلسه خانه ترانه با مدیریت و اجرای «روزبه بمانی» و با حضور جمعی از ترانه‌سرایان جوان و سرشناس در موسسه «سرنا» برگزار شد. استقبال از این جلسه زیاد بود و علاقه مندان حضور پر شوری داشتند که موجب شد جلسه با ۴۵ دقیقه تاخیر آغاز گردد.

در روز پنج شنبه اعضای خانه ترانه گردهم آمدند و در این برنامه علاقه مندان و ترانه‌سرایان جوان و با استعداد، آثار خود را برای حاضرین خواندند.

پس از خواندن ترانه از سوی تک تک ترانه سرایان خوش ذوق که بر روی سن حاضر می شدند؛ نقد جذاب و موشکافانه و بحث پر شوری پیرامون آن ترانه از سوی هنرمندان سرشناس صورت می گرفت و در خصوص نقاط ضعف و قوت تک تک ترانه ها، بحث کارشناسی شکل گرفت و علاوه بر آن در خصوص سوژه های انتخابی ترانه سریان جوان به خصوص بانوان نیز صحبت شد.

«مهدی ایوبی»، «پرسا مقدس»، «رویا دیژن»، «علی ایلیا»، «امیر توده فلاح»، «امیر حسین مساح»، «هما سعادت»، «محمد ناصحی»، «حسن علیشیری» از جمله ترانه سریان حاضر در این جلسه بودند که به بحث و بررسی در خصوص آثار ترانه سرایان جوان پرداختند.

علیرضا آذر شاعر باتجربه، مهمان ویژه این جلسه از خانه ترانه بود. وی در ابتدای صحبت های کوتاه خود، یاد و خاطره دکتر افشین یداللهی را زنده کرد و سپس به تحسین و ستایش هنر و همچنین مدیریت روزبه بمانی پرداخت. در ادامه نیز یکی از آثار خود را با لحن شیرین و کم نظیر برای حضار خواند و فضای جلسه را تحت تاثیر هنر مثال زدنی خویش قرار داد.

پس از پخش قطعه «اسمت که میاد»، نقد این ترانه توسط محمد ناصحی و حسن علیشیری صورت گرفت و سپس برخی کارشناسان حاضر و ترانه سرایان جوان نیز راجع به فضای جدید کار روزبه بمانی و تجربه ی شخصی نویسی در ترانه گفت و گو کردند.

گفتنی است جلسات خانه ترانه به طور مرتب و هر دو هفته یک بار با حضور هنرمندان و فعالان این عرصه برگزار می‌شود.


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=310499


خبر رضا رشیدپور از اتفاقی بی‌سابقه‌ در تلویزیون!

ضبط برنامه جدید رضا رشیدپور در استودیویی در لویزان آغاز شده است.

جمشید هاشم‌پور باز هم جمشید آریا شد

جمشید هاشم‌پور در فیلم سینمایی گیج‌گاه به ایفای نقش می‌پردازد.

دانلود آهنگ های جدید

تازه ترین آهنگ های موسیقی پاپ ایران را با کیفیت بالا، آنلاین بشنوید و دانلود کنید.

جدول کامل اجراهای جشنواره فجر با جزئیات

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − یازده =

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.

جشنواره وب ایران
جشنواره ملی جوان ایرانی