موسیقی ایرانیان
 

نوای «ای ایران» در قلب اروپا طنین‌انداز شد

نوای «ای ایران» در قلب اروپا طنین‌انداز شدکنسرت ارکستر فیلارمونیک پاریس با اجرای کیوان ساکت و رهبری آرش فولادوند در لندن و پاریس برگزار شد.

به گزارش ایلنا، کنسرت ارکستر فیلارمونیک پاریس به رهبری آرش فولادوند با اجرای آثار کیوان ساکت در شهرهای لندن و پاریس برگزار شد.

این اجراها در حالی روی صحنه رفت که شکوه شال‌های قرمز ۱۲۰ نفر از نوازنده‌ها که برای آهنگ «ای ایران» روی شانه‌شان گذاشته بودند، مخاطبان را متحیر کرده بود.

در کنسرت سمفونیک صدای صلح ۳۷ نوازنده در بخش‌های مختلف از کشورهای متعددی حضور داشتند که اغلب آنها فرانسوی بودند. نیمی از گروه کُر بهار لندن همراه با تعداد زیادی از اعضای گروه کُر لیون هم در کنسرت حضور داشتند و بر همین اساس تعداد اعضای کُر پاریس به ۱۲۰ نفر رسیده و نما و جلوه ویژه‌ای پیدا کرده بود.

ارکستر فیلارمونیک پاریس ابتدا در روزهای ۳۱ ماه می و اول ماه ژوئن در کلیسای مجلل سن‌ کلوتیو روی صحنه رفت و یکی از اتفاقات مهمی که باعث حیرت عکاس‌ها و مخاطبان شد این بود که شال‌های قرمزی روی دوش ۱۲۰ نفر نوازنده انداخته شده بود و یک زیبایی و شکوه بی‌کران به این کنسرت که در قلب شهر پاریس برگزار می‌شد اضافه کرده بود.

در ادامه این سری کنسرت‌ها، ارکستر فیلارمونیک پاریس روز نهم ماه ژوئن هم به پایتخت انگلستان رسید و این‌بار برای مخاطبان خود در لندن به اجرا پرداخت. این کنسرت برای مردم لندن جالب بود، به ویژه از این نظر که هنرمندان ایرانی توانسته‌اند یک ارکستر فرانسوی را در فرانسه آماده کنند و ارکستر در لندن روی صحنه برود و آهنگ “ای ایران” را اجرا کند.

اجراهای ارکستر فیلارمونیک پاریس در پاریس و لندن با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و علاوه ‌بر مخاطبان ایرانی، جامعه فرانسوی هم از این برنامه‌ها استقبال خوبی به همراه آوردند و مخاطبان زیادی از شهرها و قشرهای مختلف فرانسه به دیدن این کنسرت آمدند.

گروه کُر بهار با توجه به موفقیتی که از کنسرت‌های پاریس و لندن به دست آورده و توانسته اعتماد ارکستر فلارمونیک شرقی را بالا ببرد، امیدوار است که بتواند سال آینده جشن دهمین سال تأسیس خود را با شکوه‌تر از تمام برنامه‌هایی که تاکنون اجرا کرده است برگزار کند.


منبع: خبرگزاری ایلنا

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=270480


برترین مطالب وب    
   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.