موسیقی ایرانیان
 

«سیامک آقایی» سه کنسرت در کردستان برگزار می‌‌کند

«سیامک آقایی» – آهنگ‌ساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی سنتور- در ادامه‌ی مجموعه کنسرت‌های «آوای ایران» با خوانندگی «شاهرخ هدایتی» در کردستان به اجرای برنامه می‌پردازد. او که در این مجموعه در نظر دارد با خوانندگانِ مستعد هر شهر از ایران به اجرای برنامه بپردازد، پیش از این با «امیر منصور صفوت» در بهبهان، «محمود صالحی» در بابل، «رادمهر علیپور» در لرستان و …. به اجرای برنامه پرداخته بود.

آخرین کنسرت آقایی، سه شنبه ۲۷ فروردین در سالن آمفی تئاتر سقز، چهارشنبه ۲۸ فروردین در سالن آمفی‌تئاتر سنندج و سی‌ام فروردین در پردیس سینمایی بهمن برگزار می‌شود، همچنین کارگاه نوازندگی ساز ایرانی نیز جمعه ساعت ۱۴ در شهر سنندج برگزار می‌شود.

او چندی قبل فراخوانی منتشر کرد که طی آن خوانندگان جوان می‌توانستند نمونه کارهای خویش به همراه رزومه‌ای از خود ارسال کنند؛ توانایی در اجرای تحریرها با سرعت بالا، وسعت صدا و توانایی اجرایی در دو طیف صوتی بم و ریر از شاخصه‌های مهم انتخاب بودند.

«سیامک آقایی» پیش از این درباره «آوای ایران» گفته است: «ماجرا از این قرار است که در پی اجراهای متعددی که طی این شش سال اخیر در سراسر ایران داشتم با استعدادهای گوناگونی در زمینه های متعددی چه در عرصه نوازندگی و چه در بحث آواز و خوانندگی آشنا شدم کما اینکه ایده تور «آوای ایران» از اینجا شکل گرفت و تصمیم گرفتم تا در این پروژه هنرمندان خوش قریحه این مناطق را با خود همراه کنم. اگرچه تمرین تک به تک جزئیات با حدود ۴۰ نفر کار سختی به نظر می‌آید ولی به لحاظ حسی و فرهنگی حال خوبی در من ایجاد کرده چرا که من به این شکل از موسیقی و آواز کشورم حمایت می کنم و از سوی دیگر این پروژه می تواند انگیزه‌ای برای سایر همکارانم هم باشد که به جای کار با یکی دو خواننده در تهران، به استعدادها و هنرمندان سایر شهرهای ایران بیشتر توجه کنند.»


منبع: موسیقی ما

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=246841


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.