موسیقی ایرانیان
 

ترانه های سيامك عباسی در نمايشگاه كتاب

موسیقی ایرانیان – سودا مولائی: نخستين مجموعه از ترانه های سيامك عباسي ترانه سرا و آهنگساز تحت عنوان «خوشبختيت آرزومه» از سوی انتشارات شانی در نمايشگاه كتاب عرضه مي شود.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، در اين مجموعه سيامك عباسي با بهره گيري از تكنيك تصوير گري جذابيت بصري به ترانه هاي خود بخشيده است كه براي نخستين بار در تاريخ ترانه سرايي ايران اتفاق افتاده است. اين كتاب كه در بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب عرضه خواهد شد، 35 ترانه از جديدترين آثار اين ترانه سرا را در بر خواهد داشت.

لازم به ذکر است «خوشبختيت آرزومه» با قيمت 5 هزار تومان در قطع خشتي و كاغذ نفيس گلاسه با تصويرگري اشكان رهگذر توسط انتسارات شاني منتشر شده است.

عباسي در بيوگرافي خود مي نويسد:
«در تهران و در خانواده اى ادبى به دنيا آمدم، پدرم شاعر بود. دوران كودكى ام غرق در دنياى شعر و موسيقى گذشت به طورى كه در طول دوران تحصيلم يك شنونده ى حرفه اى موسيقى محسوب مى شدم. سليقه شنيدارى من (كه تاثير مستقيم بر خلق آثارم دارد) در همين دوران شكل گرفت.

از نوجوانى در دنياى شعر قدم مى زدم، ترانه سُرايى را خيلى زود شروع كردم و زبان خودم را نيز زود به دست آوردم.

در ابتداى ورود به دبيرستان، توسط يكى از دوستانم با ساز گيتار آشنا شدم و پس از آن به نوازندگى گيتار در گروه هاى موسيقى تلفيقى پرداختم. همزمان با ورود به دانشگاه موسيقى و فراگيرى موسيقى آكادميك؛ به عنوان صدابردار در استوديو هاى حرفه اى به صدابردارى مشغول شدم.

موسيقى الكترونيك را نيز به صورت حرفه اى، علمى و عملى دنبال كردم. طورى كه به مدت 2 سال اين عنوان درسى (در رشته ى موسيقى) را در دانشگاه علمى – كاربردى تدريس كردم .

پس از فراغت از تحصیل در رشته ی موسیقی و از آن جا که همیشه مقوله ی فرهنگ و مشتقاتش یکی از دغدغه های اصلی ام محسوب می شد، به تحصیل در رشته ی مدیریت فرهنگی پرداختم. رشته ای که مجموعه ای از علایق ام، اعم از ادبیات، موسیقی، جامعه شناسی، رسانه، مخاطب شناسی و… را در خود جای می داد.

ترانه سرايى، آهنگسازى، تنظيم و خوانندگى؛ زمينه هاى فعاليت هنرى ام محسوب مى شود.

در حال حاضر در کنار تحصیل در رشته ی علوم ارتباطات اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد، در حال تهيه و توليد اولين آلبوم رسمى خود هستم كه به زودى به گوش علاقه مندان خواهد رسيد.»

روی جلد کتاب:


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=18215


برترین مطالب وب    
   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.