موسیقی ایرانیان
 

با گزیده‌اى از موسیقى فیلم‌ها و نمایش‌هاى رضا مرتضوى

آلبوم موسیقى «سى و پنج میلیمترى»، گزیده‌اى از موسیقى فیلم‌ها و نمایش‌هاى ساخته شده توسط رضا مرتضوى، از روز شنبه پنجم اسفند توسط «نشر و پخش جوان» منتشر می‌شود. در این آلبوم، موسیقى فیلم‌هاى «سد معبر» به کارگردانی محسن قرایى، «طبرستانى‌ها» و «بنیانگذارِ مَحَک» از مجموعه فیلم‌هاى مستند کارستان به کارگردانی محسن عبدالوهاب، «حق سکوت»، «خسته نباشید!» به کارگردانی افشین هاشمى و محسن قرایى و نمایش‌هاى «سه خواهر و دیگران» و «پرواز به تاریکى» به کارگردانی افشین هاشمى گردهم آمده‌اند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، در این مجموعه، به تناسب گوناگونى فضاى فیلم‌ها و نمایش‌ها، موسیقى‌هاى ساخته شده هم حس و حال و فرم و ارکستراسیون متنوعى دارند؛ مانند «خسته نباشید» که براى ارکسترِ مجلسى است یا «سه خواهر و دیگران» که براى یک ویلن نوشته شده است.

موسیقى فیلم «سد معبر» که این روزها در سینماهاى ایران روی پرده است، براى «اُند مارتِنُت» و پیانو نوشته و در نیویورک ضبط و میکس شده است. این اولین فیلم ایرانى است که صداى مارتنُت در آن به گوش می‌رسد.

مراسم رونمایى از این آلبوم روز جمعه چهارم اسفند در شهرکتاب ابن سینا با حضور جمعى از موسیقى‌دان‌ها و سینماگران از جمله کامبیز روشن‌روان، نادر مشایخى، محسن عبدالوهاب، حمید امجد و افشین هاشمى برگزار شد.


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=173699


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.