موسیقی ایرانیان
 

خبر اختصاصی موسیقی ایرانیان

موسیقی ایرانیان – ابراهیم مولائی: اولین اجراهای جهانی «پردیس» با صدای سالار عقیلی و رهبری حمید متبسم به همراه بیست نوازنده از ملیت های مختلف در شهرهای لندن و بروکسل برگزار می شود. به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، «پردیس» عنوان پروژه ایست موسیقایی که قطعات آن برای ارکستری متشکل از ساز های ایرانی و غربی آهنگسازی شده است.

حمید متبسم آهنگساز این پروژه، پیش از این با ارایه بیش از بیست آلبوم و همکاری با موسیقی دانان و خوانندگان بنام موسیقی ایران و کنسرت های جهانی به همراه گروه دستان و به تازگی با ارایه اثر «سیمرغ» برای شنوندگان موسیقی، آهنگسازی نام آشناست. او این بار با ساختن آثاری برای گروهی بزرگ از سازهای ایرانی و غربی تجربه تازه ای در عمر هنری خویش را ارایه می دهد که خوانندگی آن را سالار عقیلی عهده دار است.

براساس همین گزارش، سالار عقیلی نیز خواننده جوان و بنام موسیقی ایران با اجرای زیبای آثار آهنگسازان بسیاری، از جمله دو اثر «دریای بی پایان» از سعید فرج پوری و «به نام گل سرخ» از حمید متبسم با همکاری گروه دستان، محبوبیت ویژه ای در میان علاقمندان موسیقی یافته است.

در تاریخ چهارم و پنجم فوریه سال ۲۰۱۲ پردیس اولین اجراهای جهانی خویش را در لندن Cadogan Holl  و بروکسل Wolubilis Theater با صدای سالار عقیلی و رهبری حمید متبسم به همراه بیست نوازنده از ملیت های مختلف به نمایش می گذارد.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=16557


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.