موسیقی ایرانیان
 

اثر تازه «دوئت لیرا» به آهنگسازی «آرش هژیر آزاد»

آلبوم «تهران مریخ»، اثر تازه «دوئت لیرا» به آهنگسازی «آرش هژیر آزاد»، توسط موسسه فرهنگی – هنری «باغ شیرین» منتشر شد. این در حالیست که همزمان با نشر اثر، می توان آنرا از طریق «ریتمو»، بصورت قانونی و آنلاین، خریداری کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، «تهران مریخ»، جدیدترین آلبوم «دوئت لیرا» است. این اثر مجموعه‌ای از هم نوازی‌های بی‌کلام پیانو و ویولن است که در قالب ۹ قطعه به عناوین «رقص ماه و زمین»، «سفر میان ستاره ای»، «فانتزی سیارات»، «تهران-مریخ»، «رومانس برای آندرو مدا»، «انوانسیون»، «کوتوله سفید»، «سیاهچاله» «منظومه خورشیدی» و «رگتایم» به اجرا در آمده است. آهنگساز در این آلبوم از موسیقی نیوایج تا کلاسیک و مدرن و حتی جاز گذر کرده.

خالقان این اثر یعنی «یگانه حسینی نیا» و «آرش هژیر آزاد»، در یادداشتی خودمانی که روی جلد آلبوم آمده، نوشته‌‌اند: «فضای آزاد موسیقی این قطعات، کاملاً ملهم از فضای موسیقی کلاسیک ولی به هیچ عنوان کلاسیک نیست. تلاشی است برای ساکت نبودن در برابر احساساتمون در نگاه به کیهان و هستی. بیان احساساتمون با دو ساز. باهمه خلوتی، سعی کردیم گفتگومون با شما، صادقانه و خالصانه باشه.»

شایان ذکر است که آلبوم موسیقی بی کلام «تهران-مریخ»، به آهنگسازی «آرش هژیر آزاد» و از سوی شرکت «باغ شیرین»، روانه بازار موسیقی شد. علاقمندان می توانند جهت تهیه نسخه اورجینال و فیزیکی آلبوم به مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی مراجعه و یا نسبت به دانلود قانونی آن از طریق «ریتمو» اقدام نمایند.


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=158977


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.