موسیقی ایرانیان
 

آهنگساز فیلم «ابد و یک روز» ساخت تازه‌ترین پروژه خود را آغاز کرد

امید رئیس دانا موسیقی جدیدترین فیلم «کیانوش عیاری» را می‌سازد. این آهنگساز چندی پیش به پروژه سریال «۸۷ متر» ملحق شده و همزمان با مراحل فیلمبرداری، کار ساخت موسیقی را هم آغاز کرده است. هنوز زمان دقیق اتمام فیلمبرداری سریال ۸۷ متر اعلام نشده و از شهریورماه عوامل تولید به لوکیشن‌های جدید رفته‌اند. امید رئیس دانا درباره جدیدترین همکاری خود با کیانوش عیاری به «موسیقی ما» گفت: «بعد از سریال هزاران چشم و فیلم‌های بیدارشو آرزو و کاناپه، این چهارمین همکاری من با آقای عیاری است و پیگیر مراحل ساخت و ضبط قطعات موسیقی ۸۷ متر هستم.»

او همچنین درباره فضای موسیقی این کار هم به توضیح مختصری اکتفا کرد و گفت:«حال و هوای موسیقی سریال ۸۷ متر تلفیقی از موسیقی کلاسیک غربی با انگاره‌هایی کمرنگ از موسیقی ایرانی خواهد بود.»

سریال ۸۷ متر به نویسندگی و تهیه‌کنندگی و کارگردانی کیانوش عیاری با حضور بازیگرانی نظیر علی دهکردی، ابوالفضل پورعرب، مهران رجبی، فریبا کامران، هدی زین‌العابدین، سحر عبداللهی و محمد بحرانی و… تولید خواهد شد. این مجموعه کاری از گروه فیلم و سریال شبکه اول سیما و شامل ۴۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ است.

امید رئیس دانا کار آهنگسازی فیلم و سریال را از ۷۶ و با ساخت موسیقی فیلم‌سینمایی دان آغاز کرد. او در ادامه با کارگردانان مطرحی نظیر رخشان بنی‌اعتماد، کیانوش عیاری، رضا داودنژاد، بهرام توکلی و حمید چارکچیان همکاری کرد. آخرین موسیقی او هم برای فیلم‌سینمایی «ابد و یک روز» بود که سال گذشته اکران شد و از جمله فیلم‌های تحسین‌شده چند سال اخیر سینمای ایران بود. تابستان امسال هم آلبوم موسیقی متن ابد و یک روز اثر امید رئیس دانا به بازار عرضه شد.


منبع: موسیقی ما

تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.