×
×

رفتن «تا آن سوی سمرقند»

 • کد نوشته: 143375
 • موسیقی ایرانیان
 • شنبه, ۲۳ام اردیبهشت ۱۳۹۶
 • ۰
 • یک تهیه کننده موسیقی از انتشار آلبومی در سبک موسیقی پاپ به خوانندگی عارف جعفری خواننده اهل کشور افغانستان با عنوان «تا آن سوی سمرقند» خبر داد. مرتضی دلیری تهیه‌کننده موسیقی با اشاره به تازه ترین فعالیت های خود بیان کرد: طبق برنامه ریزی هایی که از ماه ها قبل انجام گرفته به زودی برای […]

  رفتن «تا آن سوی سمرقند»
 • یک تهیه کننده موسیقی از انتشار آلبومی در سبک موسیقی پاپ به خوانندگی عارف جعفری خواننده اهل کشور افغانستان با عنوان «تا آن سوی سمرقند» خبر داد.

  مرتضی دلیری تهیه‌کننده موسیقی با اشاره به تازه ترین فعالیت های خود بیان کرد: طبق برنامه ریزی هایی که از ماه ها قبل انجام گرفته به زودی برای اولین بار در ایران یک آلبوم موسیقی در سبک پاپ به خوانندگی یک خواننده افغانستانی به نام عارف جعفری منتشر خواهد شد. این آلبوم که با عنوان «تا آن سوی سمرقند» در دسترس دوستداران موسیقی قرار می گیرد محتوای بسیار متفاوتی دارد که اشعار آن توسط سعید بیابانکی و تعدادی از شاعران افغانستانی سروده شده است.

  وی ادامه داد: آنچه برای ما مهم است انتشار یک آلبوم بین المللی در حوزه زبان و ادبیات پارسی است. به عبارتی ملیت افغانستانی عارف جعفری به عنوان خواننده اثر در این منظر برای ما از اهمیت برخوردار است که او شکل دیگری از زبان فارسی را به مخاطب ارائه خواهد داد. همچنین موضوع مهاجرت که طی سال های اخیر به شدت مورد توجه جهانیان قرار گرفته می تواند دلیل دیگری برای انتخاب این آلبوم باشد. البته ما صرفا به دنبال ایجاد یک فضای موسیقایی به شیوه پاپ نبودیم بلکه کوشش شده که در این اثر سازهای مرتبط با کشور افغانستان نیز برای مخاطبان معرفی شود.

  دلیری در معرفی خواننده آلبوم «تا آن سوی سمرقند» توضیح داد: عارف جعفری خواننده گمنامی برای علاقه مندان موسیقی نیست، او چندی پیش هم برای اولین بار در برنامه خندوانه به اجرای برنامه پرداخت که خوشبختانه همین اجرا نیز با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و امیدواریم حال که شاهد رونمایی از اولین آلبوم رسمی او در ایران هستیم مخاطبان شاهد انتشار اثری متفاوت در بازار موسیقی پاپ باشند. این آلبوم به صاحب امتیازی موسسه «نغمه هفت اقلیم» و حمایت نشر «دیبایه» در بازار موسیقی منتشر می شود.

  این تهیه کننده در پایان صحبت های خود گفت: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته مراسم رونمایی این آلبوم بعد از ایام انتخابات ریاست جمهوری ابتدا در حوزه هنری و سپس در شهر کتاب «ابن سینا» و فروشگاه «فرهنگان» میدان رازی برگزار خواهد شد. ما برنامه ریزی هایی هم برای برگزاری کنسرت آلبوم داریم که به زودی جزییات آن اعلام می شود. البته ما تصمیم داریم در مراسم رونمایی فروشگاه «فرهنگان» از تعدادی از عزیزان افغانستانی برای حضور در مراسم رونمایی و اجرای برنامه زنده دعوت کنیم.

  https://musiceiranian.ir/?p=143375
     
  برچسب ها مرتضی دلیری

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *