×
×

برگزاری مسترکلاس با موضوع شیوه‌ی سنتورنوازی معاصر

 • کد نوشته: 140302
 • موسیقی ایرانیان
 • پنجشنبه, ۱۷ام فروردین ۱۳۹۶
 • ۰
 • «اردوان کامکار» – نوازنده‌ی برجسته‌ی سنتور و آهنگساز- در شیراز کنسرت می‌گذارد و در ادامه به اجرای مسترکلاسی با حضورِ مهیار طریحی، مصطفی مومنیان و سیاوش کامکار درباره‌ی شیوه‌ی سنتورنوازی معاصر می‌گذارد. در این مسترکلاس که پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ماه برگزار می‌شود، درباره‌ی موضوعاتی چون ریتم، متر، ملودی، کوک، مضراب‌گذاری، ارتیکولاسیون، دینامیک، اگوگلیک، پاسچر، تکنیک […]

  برگزاری مسترکلاس با موضوع شیوه‌ی سنتورنوازی معاصر
 • «اردوان کامکار» – نوازنده‌ی برجسته‌ی سنتور و آهنگساز- در شیراز کنسرت می‌گذارد و در ادامه به اجرای مسترکلاسی با حضورِ مهیار طریحی، مصطفی مومنیان و سیاوش کامکار درباره‌ی شیوه‌ی سنتورنوازی معاصر می‌گذارد. در این مسترکلاس که پنج‌شنبه ۳۱ فروردین ماه برگزار می‌شود، درباره‌ی موضوعاتی چون ریتم، متر، ملودی، کوک، مضراب‌گذاری، ارتیکولاسیون، دینامیک، اگوگلیک، پاسچر، تکنیک و سونوریته بحث خواهد شد.

  «اردوان کامکار» همچنین در شیراز به اجرای کنسرت نیز می‌پردازد. این کنسرت، دو بخش دارد. در بخشِ اول مهیارِ طریحی، سیاوش کامکار و مصطفی مومنیان به سه نوازی –تریوی- سنتور در اصفهان می‌پردازند و در بخش دوم «اردوان کامکار» تک‌نوازی می‌کند، بعد از آن، مسترکلاس در هتل بزرگ شیراز که دارای ظرفیتِ ۲۰۰ نفره است، برگزار خواهد شد و درباره‌ی «شیوه‌ی سنتورنوازی معاصر» توضیح داده می‌شود. این شیوه، شیوه‌ی سنتورنوازی «اردوان کامکار» است. او در این سال‌ها به ملودی‌ها ی محلی و فولکلوریک موسیقی ایران توجه داشته است، بسیاری  از این ملودی‌ها با خطوط کنترپوان همراه شده  و نوازنده برای نواختن در این شیوه نیاز دارد تا توانایی خود را در مضراب زدن در هر دو دست بالا ببرد تا بتواند این تکنیک‌ها را اجرا کند.

  سال گذشته کتاب مجموعه قطعات اردوان کامکار (متد سنتورنوازی معاصر) با سخن‌رانی «هوشنگ کامکار» منتشر شد. «اردوان» در این سال‌ها، علاوه بر فعالیت‌های مستمرش در زمینه‌ی نوازندگی و تکنیک‌هایی که به این ساز اضافه کرده، در زمینه‌ی آموزشِ این ساز نیز فعالیت‌های مستمری انجام داده است. این در حالی است که او این روزها، همچنین مشغولِ انجام پروژه‌ای مشترک با برادرش – اردشیر- است و قطعاتی برای سنتور و کمانچه را آهنگسازی کرده‌اند. اثری که در صورتِ اتمام، هم آلبومش به بازار عرضه خواهد شد و هم کنسرت‌هایی از آن برگزار می‌شود.

  https://musiceiranian.ir/?p=140302
     
  برچسب ها اردوان کامکار

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *