موسیقی ایرانیان
 

با اجرای آیین شب چله در استان‌های لُرنشین و متل‌خوانی لُری

۱۳۹۵۰۹۱۳۰۰۰۵۲۳_photoaفرج علیپور و گروه تال با اجرای آیین شب چله در استان‌های لُرنشین و متل‌خوانی لُری در برج میلاد روی صحنه می‌روند.

این کنسرت که به مناسبت شب چله برگزار خواهد شد به همت گروه تال و پایگاه خبری گُلوَنی در ۱۵ دی‌ماه برگزار خواهد شد. آیین شب چله در استان‌های لُرنشین و متل‌خوانی لُری از جمله بخش‌های این گردهمایی فرهنگی خواهد بود.

این کنسرت در شور، ماهور، اصفهان، افشاری و… در ریتم های لری مانند شونه‌شکی، دوپا، سه‌پا و…اجرا خواهد شد. ترانه‌هایی مانند بهار گلونی و بهارم تونی از جمله ترانه‌هایی خواهند بود که گروه تال اجرا خواهند کرد.

گروه تال برای کنسرت شب چله لری برج میلاد قطعات خاصی را انتخاب کرده است و نوازنده‌هایی را که هیجان سالن‌های بزرگ را تجربه کرده‌اند در این کنسرت گروه تال را همراهی خواهند کرد.

در بخش تنظیم قطعات هم سعی شده است که ملودی‌های اصیل از اصالت خودشان خارج نشوند و آثار به صورت پلی‌فونی تنظیم شده‌اند تا ملودی‌های اصلی بیشتر شنیده شوند. به گفته میلاد علیپور تنظیم‌کننده قطعات این کنسرت، گروه تال با ایجاد سرضرب‌های مناسب در ریتم‌های لری، با مردم یک گروه بزرگ را تشکیل خواهد داد.

کنسرت شب چله لری در ۱۵ دی ماه در برج میلاد تهران برگزار می‌شود و بلیت‌فروشی آن در سایت ایران کنسرت آغاز شده است.


منبع: فارس

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=126018


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.