×
×

اجرای اثری از «احمد پژمان» در سوچی روسیه؛

 • کد نوشته: 112295
 • موسیقی ایرانیان
 • پنجشنبه, ۱۰ام تیر ۱۳۹۵
 • ۱ دیدگاه
 • گروه آوازی تهران به سرپرستی «میلاد عمرانلو» در نهمین فستیوال جهانی گروه‌های کر در شهر سوچی روسیه به اجرای برنامه خواهد پرداخت. «عمرانلو» درباره این مسابقات می‌گوید که در ۹ شاخه مختلف و در دو سطح برگزار خواهد شد. در یک سطح، گروه‌هایی هستند که در مسابقات گوناگون جهان اعتباراتی را به دست آورده و […]

  اجرای اثری از «احمد پژمان» در سوچی روسیه؛
 • گروه آوازی تهران

  گروه آوازی تهران

  گروه آوازی تهران به سرپرستی «میلاد عمرانلو» در نهمین فستیوال جهانی گروه‌های کر در شهر سوچی روسیه به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

  «عمرانلو» درباره این مسابقات می‌گوید که در ۹ شاخه مختلف و در دو سطح برگزار خواهد شد. در یک سطح، گروه‌هایی هستند که در مسابقات گوناگون جهان اعتباراتی را به دست آورده و مطرح‌تر هستند و یک سطح که گروه‌های کمتر شناخته شده در آن حضور دارند و در نهایت رتبه‌ای که گروه‌ها به دست می‌آورند، به یک رده‌بندی جهانی دست پیدا می‌کنند و انگیزه‌ای خواهد شد تا گروه‌های کر، جایگاه بهتری پیدا کنند.

  این در حالی است که گروه آوازی تهران هم‌اکنون، رتبه پنجاهم را در میان گروه‌های کر به دست آورده؛ آن هم در شرایطی که در این سال‌ها هیچ‌گونه حمایتی از طرف دولت به این گروه نشده و هر آنچه هست، فعالیت‌های خصوصی این گروه است. حالا می‌خواهند در سوچی روسیه، در سه بخش موسیقی مذهبی آکاپلا، موسیقی معاصر و موسیقی جز شرکت کنند. اعضای گروه ۲۱ تیرماه به روسیه می‌روند؛ اما «عمرانلو» خودش برای شرکت در «مجمع جهانی گروه‌های کر» زودتر خواهد رفت، او عضو این شوراست.

  گروه آوازی تهران در شاخه موسیقى مذهبى آکاپلا (همراهى ساز) قطعاتی چون “Crucifxu” اثر “Antonio Lotti”، “Virga Jesse” اثر “Anton Brukner” و همچنین “Benedictio” اثر “Urmas Sisask” را به همراه”can tell the world” اثر “Hogan Mosses” اجرا می‌کند.

  در شاخه موسیقى معاصر نیز قطعاتی چون «تو را من چشم در راهم» ساخته «امین هنرمند» و «اى یار» اثر استاد «احمد پژمان» را به همراه Daemon Irrepit Calidus اثر Georgy Urban و Anoi Pusej Dunojelio اثر Vaclovas Augustinas اجرا می‌کند.

  در شاخه موسیقى جَز کرال نیز قطعاتی چون hen I fall in love اثر Victor Young و همچنین Mack the knife اثر Marc Blitzstein به همراه Nature Boy اثر Eden Ahbez و Disney fly medley اثر Jamey Ray اجرا می‌شود.

  «عمرانلو» توضیح می‌دهد: «قطعاتی که در شاخه‌های مختلف اجرا می‌شود، باید شرایط ویژه‌ای داشته باشد، برای مثال در بخش موسیقی مذهبی حتما باید اثری از یک آهنگساز قرن نوزدهم (دوران رمانتیک) به همراه یک قطعه از آهنگسازی که زنده باشد و یک قطعه انتخابی اجرا شود. در موسیقی معاصر باید یک قطعه را آهنگساز برای این پروژه ساخته و به این فستیوال تقدیم کرده باشد اجرا شود که خوشبختانه آقای هنرمند، این کار را انجام دادند و اثری را بر روی شعری از نیما یوشیج برای ما ساختند. علاوه بر آن قطعه‌ای از استاد احمد پژمان به همراه دو قطعه غیر ایرانی و قطعه‌ای از یک آهنگساز زنده اجرا خواهد شد. در بخش موسیقی جز، نیز باید چهار قطعه به انتخاب خود گروه اجرا شود.

  https://musiceiranian.ir/?p=112295
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *