موسیقی ایرانیان
 

آلبوم «احساس پاک» منتشر شد

babak mafi big2 copyآلبوم «احساس پاک» نخستین آلبوم رسمی «بابک مافی» سرانجام منتشر شد تا این خواننده پس از سالهای فعالیت در حوزه موسیقی کشور، موفق به انتشار نخستین آلبوم مستقل خود شود.

خواننده تیتراژ پرطرفدار برنامه «صبح بخیر ایران» و قطعاتی چون «سکوت»، «صحنه سازی»، «دل بیچاره»، «بارون» و… که البته سابقه آهنگسازی قطعات پرطرفداری چون «راهرو» (با صدای علی لهراسبی) را هم در کارنامه‌اش دارد، درباره تاخیر در انتشار نخستین اثر رسمی خود توضیح داد: «یک بخشی از تاخیر در انتشار آلبوم من، حساسیت‌های من بود که بخشی از آن به جا و بخش دیگرش نابجا بود. چه درانتخاب محتوایی آثار و چه در انتخاب شرکت پخش و تهیه کننده و فرم قراردادها ومسائل دیگر که باعث شد به هر حال وقفه‌ای در انتشار آلبوم رخ دهد.»

مافی درباره واکنش هایی که درهمه این سالها به آثارش در جامعه موسیقی شده و طرفداران بسیاری رادر فضای مجازی پیدا کرده نیز گفت: «از اولین تراکی که به صورت تک قطعه منتشر کردم که هفت سال پیش بود، همواره واکنش‌های جالبی می‌دیدم و به مرور برخی آثارم به فراگیری دست پیدا کرد و همان زمان بود که فهمیدم فرمولی که باید برای صدایم داشته باشم را پیدا کرده‌ام و با همان نگاه پیش رفتم و حالا در زمان انتشار آلبومم، احساس می‌کنم که توانسته‌ام به آنچه می خواستم برسم.»

این خواننده درباره میزان رضایت خودش از خروجی آلبوم «احساس پاک» در روز انتشار آلبومش نیز گفت: «مطمئنا هر موزیسین و خواننده‌ای در زمان انتشار آلبومش معتقد است که حتما این آلبوم می‌توانست از اینی که هست، بهتر و قوی‌‌تر باشد. من هم همیشه ایده آل‌هایی در ذهنم دارم که بیشتر از آن چیزی ست که تولید می‌کنم و هیچوقت صد در صد از آن چیزی که می‌سازم اشباع نمی‌شوم و همیشه نقطه بالاتر را می بینم و به موفقیتهای بزرگ تر فکر می‌کنم. ولی از لحاظ حسی و اینکه بتوانم در آلبومم عمده سلیقه‌ها را راضی نگه دارم، حدود هشتاد درصد ازاین آلبوم راضی‌ام و نسبت به آن حس خوبی دارم. آلبوم «احساس پاک» مطمئنا شروعی برای آغاز روند کاری من است. هدف اصلی من رسیدن به قله های بالاتری است که بسیار برای آن برنامه ریزی کرده‌ام.»

بابک کافی درباره آثاری که با آهنگسازی او و با صدای خواننده‌های دیگر همه گیر شده و باعث شده برخی چهره ها موفقیت‌های بزرگی را به دست آورند هم معتقد است: «هیچوقت حسرت آثاری که من ساخته‌ام و با صدای خواننده‌های دیگر همه گیر شده را نمی‌خورم. چون به شدت به قسمت و تقدیر اعتقاد دارم. فکرمی‌کنم قطعه‌ای که برای علی لهراسبی ساخته شده باید با صدای علی لهراسبی خوانده می‌شد تا هیت می‌شد. شاید اگر این اثر را کس دیگری می خواند آن قطعه نمی گرفت.»

او درپاسخ به این سوال که گفته می‌شود این آلبوم با توجه به حضور پرتعداد هنرمندان سرشناس در لیست همکارانش، آلبومی پرخرج است نیز گفت: «من با تمام عوامل و هنرمندانی که در این آلبوم همکاری کرده‌ام، دوست و همکارم و به هر حال سال‌هاست که با هم کار می‌کنیم. آلبوم من آلبوم کم خرجی نبوده ولی هنرمندان حاضر در این آلبوم واقعا برای من سنگ تمام گذاشته‌اند.»

آلبوم «احساس پاک» از صبح امروز و با ۱۲ قطعه در بازار موسیقی کشور توزیع شده است که در این آلبوم چهره هایی چون: «امیر ارجینی، علیرضا پیروزی، امیر قزل وند، علی ثابت قدم، اشکان آبرون، بهروز علیاری،علی ایلیا، نوشین بختیاری، علیرضا مرتضی قلی،پویان اعتصامی، مهران خالصی، امیر گرایی، بهزاد عبداللهی و…» همکاری کرده‌اند.

آلبوم «احساس پاک» از سوی شرکت پخش دنیای هنر و تحت اتیاز «نوای نی لبک شرقی» روانه بازار موسیقی کشور شده است و از تمام دوستداران موسیقی تقاضا داریم جهت جفظ حقوق مولفین آلبوم، آنرا به صورت اورجینال تهیه نمایند.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=109709


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.