×
×

به خوانندگی «امیر اثنی عشری»، نهم اردیبهشت ماه در گرگان برگزار می شود

 • کد نوشته: 105771
 • موسیقی ایرانیان
 • دوشنبه, ۶ام اردیبهشت ۱۳۹۵
 • ۲ دیدگاه
 • hot-topic-logoجمعی از اعضای گروه «شیدا» به خوانندگی «امیر اثنی عشری»، نهم اردیبهشت ماه در مراسم یاد بود استاد «محمدرضا لطفی» در گرگان به روی صحنه می روند.
  +محمدرضا لطفی ۱۲ اردبیهشت ماه سال ۱۳۹۳ درگذشت

  به خوانندگی «امیر اثنی عشری»، نهم اردیبهشت ماه در گرگان برگزار می شود
 • استاد محمدرضا لطفی

  استاد محمدرضا لطفی

  جمعی از اعضای گروه «شیدا» به خوانندگی «امیر اثنی عشری»، نهم اردیبهشت ماه در مراسم یاد بود استاد «محمدرضا لطفی» در گرگان به روی صحنه می روند.

  در این برنامه که با حضور عده ای از اساتید موسیقی ایرانی، شاگردان و علاقه مندان «محمدرضا لطفی» در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می شود، تعدادی از اعضای گروه شیدا قطعاتی از استاد لطفی را برای مخاطبان به روی صحنه می برند و سخنرانان درباره آثار و ویژگی های فنی آثار ایشان نکاتی را بیان می کنند.

  شایان ذکر است که امیر اثنی عشری (آواز)، سینا دانش (کمانچه)، ساناز ستارزاده (تار)، سپیده مشکی (سه تار)، فریما موفقی (کمانچه)، پویا لقایی (رباب)، هوشمند عبادی (نی)، هنگامه مشهدی الاصل (تار)، ماهور لطفی (تنبک)، مهرزاد هویدا (دف) و آریا محافظ (سنتور) در این اجرا به هنرنمایی خواهند پرداخت.

  محمدرضا لطفی استاد برجسته موسیقی ایرانی، آهنگ‌ساز، نوازنده ی تار و سه‌تار، پژوهشگر و مدرس موسیقی، بنیانگذار کانون چاووش، گروه شیدا و موسس مکتب‌خانه ی میرزاعبدالله بود. محمدرضا لطفی سرانجام در ۱۲ اردبیهشت ماه سال ۱۳۹۳ درگذشت.

  https://musiceiranian.ir/?p=105771
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *