موسیقی ایرانیان
 
 

با اجرای قطعاتی از خوانندگان معروف دهه‌های ۵٠ تا ٧٠ میلادی اروپا و آمریکا و به زبان اصلی

ترانه‌های قدیمی در تالار وحدت طنین می‌افکند

کنسرت ترانه‌های قدیمی (Old Songs) با اجرای قطعاتی از خوانندگان معروف دهه‌های ۵٠ تا ٧٠ میلادی اروپا و آمریکا و به زبان اصلی، ١٢ دی روی صحنه تالار وحدت می‌رود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، در این کنسرت ترانه‌های قدیمی از خوانندگانی همچون الویس پریسلی، لو جانسون، فرانک سیناترا، لئونارد کوهن، دین مارتین، شارلز آزناوور، ماری هاپکینز، گروه‌های آبا و بانی ‌ام ازسوی گروه کُر آوای ماهان و گروه کاما و با همراهی ارکستر زهی و بادی به رهبری نیما فاتحی اجرا خواهند شد که آوازهای آن را خوانندگانی همچون محمد حقیقی، شهره خیری و پدرام نیک‌نفس با همراهی گروه کُر می‌خوانند. تمامی قطعات این کنسرت ازسوی نیما فاتحی، فرهاد میرمحمدصادقی و محمد حقیقی برای این گروه ۴٣نفره تنظیم مجدد شده است و در انتخاب آنها معیارهای زیبایی‌شناختی و انطباق با هنجارهای جامعه ایران مدنظر قرار گرفته است. گروه کُر آوای ماهان به رهبری نیما فاتحی در دو دوره جشنواره موسیقی فجر رتبه‌های اول و دوم را کسب کرده و در دو فستیوال خارجی نیز به‌عنوان نماینده ایران شرکت کرده و موفق به دریافت دیپلم‌های نقره و برنز شده است.

نیما فاتحی، رهبر گروه، درباره این اجرا می‌گوید: «در موسیقی‌های دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ میلادی قطعات فاخر و ماندگاری وجود دارد که پدران و پدربزرگ‌های ما آنها را از رادیوهای قدیمی می‌شنیده‌ و با آنها بزرگ شده‌اند. من همیشه آرزو داشتم روزی بتوانم این موسیقی‌های زیبا را دوباره به صورت زنده اجرا کنم و روحی دوباره به موسیقی‌های نوستالژیک و باشکوه آن دوره ببخشم. به‌طورقطع قطعات زیبا و ماندگار بسیاری از آن دهه‌های طلایی که هنوز سینتی‌سایزر‌ها و سمپل‌ها جای ارکسترهای بزرگ را نگرفته بودند وجود دارد که ارزش اجرای مجدد و بار‌ها شنیده‌شدن را دارند.»


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.