×
×

«پیدای ناپیدا» از مرزهای آناتولی می آید

 • کد نوشته: 93781
 • موسیقی ایرانیان
 • پنجشنبه, ۱۲ام آذر ۱۳۹۴
 • ۰
 • «پیدای نا پیدا» عنوان تازه ترین اثر موسیقایی زکریا یوسفی نوازنده و آهنگساز است که به زودی با حضور تعدادی دیگر از نوازندگان موسیقی کشورمان روانه بازار موسیقی می شود. زکریا یوسفی ضمن توضیح جزییات این آلبوم گفت: «پیدای ناپیدا» عنوان تازه ترین اثر موسیقایی من است که بر اساس موسیقی سازی منطقه شرق و […]

  «پیدای ناپیدا» از مرزهای آناتولی می آید
 • ۱۹۲۵۵۳۸«پیدای نا پیدا» عنوان تازه ترین اثر موسیقایی زکریا یوسفی نوازنده و آهنگساز است که به زودی با حضور تعدادی دیگر از نوازندگان موسیقی کشورمان روانه بازار موسیقی می شود.

  زکریا یوسفی ضمن توضیح جزییات این آلبوم گفت: «پیدای ناپیدا» عنوان تازه ترین اثر موسیقایی من است که بر اساس موسیقی سازی منطقه شرق و کرمانج های ترکیه تدوین و گردآوری شده است. در این آلبوم با استفاده از نوازندگانی که هر کدام در حوزه کاری خود شاخص هستند اثری را به مخاطب ارائه می دهیم که ترکیبی از موسیقی «اِربِسک» و کرمانج های ترکیه است، اما ویژگی کار این است که با لحن موسیقی ایرانی ساخته و پرداخته شده است. ما در این آلبوم کوشش داشتیم با محوریت ریتم و سازهای کوبه ای یکسری از تم ها را بسط و گسترش دهیم و با توجه به تکنیک های ریتمیک فضایی را فراهم کنیم که یادآور موسیقی منطقه آناتولی ترکیه باشد.

  وی ادامه داد: این آلبوم نتیجه توجه به گنجینه های گران بهای نغمه هاى مردم کُرمانج است که بر اساس ساختارى ریتم محور با مرکزیت سازهای کوبه اى طراحی و تدوین شده است. این نغمه ها در گذر زمانى طولانى از محل زندگی مردمان کُرد تا مرزهاى آناتولى به حیات خود ادامه داده اند. این آثار به قدری دارای ارزش هستند که برای من دستمایه اى براى تولید و تولد شاخه هایى نو از ریشه های کهن موسیقی شده است. آلبوم «پیدای ناپیدا» در واقع مجموعه ای سازی با حضور نوازندگان صاحب نام موسیقی کشورمان است که تلاش کردم در این دوئت ها رنگ آمیزی تازه ای از ترکیب ریتم و ملودی پیدا کنم.

  این هنرمند بیان کرد: به اعتقاد من توانایی نوازندگانی که برای این آلبوم از آنها دعوت کردم در تحقق افکاری که برای طراحی و تدوین این آلبوم مدنظرم بود، سهم انکارناپذیرى داشته، البته چون نوع تکنیک های موسیقی کرمانج ترکیه بسیار متفاوت است بنابراین باید نوازندگانی را انتخاب می کردم که موسیقی این منطقه را می شناسند. ما در این فضای موسیقایی نهایت تلاش خود را انجام دادیم تا این آلبوم هم برای مخاطب خاص و هم برای مخاطب عام جذابیت داشته باشد.

  یوسفی در معرفی نوازندگان این آلبوم موسیقایی گفت: شروین مهاجر، پاشا هنجنی، پویا سرایی، مسعود همایونی، نوید مثمر، بابک غسالی، نیاز محمد (نوازنده عراقی)، میلاد محمدی و هومن مهدویان نوازندگان آلبوم «پیدای ناپیدا» هستند. این اَثر به تهیه کنندگى و همکارى طاهر خرمى اوایل زمستان توسط نشر آواى ماد و همکارى شرکت موسیقى جوان در سراسر ایران پخش خواهد شد

  https://musiceiranian.ir/?p=93781
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *