×
×

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد

 • کد نوشته: 933
 • موسیقی ایرانیان
 • شنبه, ۴ام اردیبهشت ۱۳۸۹
 • ۰
 • معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تنها ۲۰ درصد موسیقی‌ها از کانال وزارت ارشاد و پس از صدور مجوز منتشر می‌شوند. حمید شاه‌آبادی عصر جمعه در دیدار وزیر و معاونان وزارت ارشاد با آیت‌الله امینی گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در عرصه تئاتر در کشور ارائه کرد و بیان داشت: ما امروز شاهد […]

 • معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تنها ۲۰ درصد موسیقی‌ها از کانال وزارت ارشاد و پس از صدور مجوز منتشر می‌شوند.

  حمید شاه‌آبادی عصر جمعه در دیدار وزیر و معاونان وزارت ارشاد با آیت‌الله امینی گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در عرصه تئاتر در کشور ارائه کرد و بیان داشت: ما امروز شاهد هستیم که تئاتر آنگونه که باید در کشور رونق ندارد و هنرمندان نیز به کارهای ترجمه‌ای و نمایشنامه‌های خارجی روی آورده‌اند.
  وی به محدودیت فضای سالن‌های نمایش تئاتر اشاره کرد و گفت: ما برای رونق تئاتر در کشور نیازمند یک تحول جدی هستیم.

  *شورای صدور پروانه اجرای تئاتر در وزارت ارشاد تشکیل شده است

  معاون فرهنگی وزیر ارشاد با اشاره به برنامه‌های وزارت ارشاد در زمینه ایجاد تحول در عرصه تئاتر اظهار داشت: شورایی به نام شورای صدور پروانه اجرای تئاتر در وزارت ارشاد تشکیل شده است.
  وی با اشاره به وظایف در نظر گرفته شده و اهداف تشکیل این شورا افزود: تمام نمایشنامه‌ها توسط افراد متخصص بررسی و تایید می‌شود و پس از اجرای آزمایشی در حضور ناظران برای نمایشنامه‌ای که تایید شده است پروانه نمایش صادر می‌شود.
  شاه‌آبادی در ادامه به اهمیت تهیه نمایشنامه مناسب برای ایجاد تحول در حوزه تئاتر اشاره کرد و ادامه داد: ما نهضت نمایشنامه نویسی را در کشور آغاز کرده‌ایم.
  وی با اشاره به ابعاد مختلف نهضت نمایشنامه‌نویسی خاطرنشان کرد: در این طرح طبق نیاز جامعه داستان‌هایی با پایه و اساس ایرانی نوشته می‌شود و پس از تایید وزارت ارشاد برای اجرا در اختیار گروه‌های نمایش قرار خواهد گرفت.
  معاون فرهنگی وزیر ارشاد ورود گروه‌های جدید به عرصه تئاتر برای اجرای متون مورد تایید را از مزایای اجرای چنین طرحی عنوان کرد.

  *سلیقه جوانان ایرانی متاثر از موسیقی غربی است

  وی با اشاره به وضعیت موسیقی در کشور گفت: در بخش موسیقی ما مورد تهاجم غرب قرار داریم.
  شاه‌آبادی تصریح کرد: امروز سلیقه جوانان ایرانی از موسیقی غربی متاثر شده است و این فضا نیز با اینترنت و ماهواره در کشور ایجاد شده است.
  وی با بیان اینکه ۸۰ درصد موسیقی‌ها به صورت زیرزمینی تولید می‌شود، یادآور شد: تنها ۲۰ درصد موسیقی‌ها از کانال وزارت ارشاد و پس از صدور مجوز منتشر می‌شوند.

  https://musiceiranian.ir/?p=933
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *