موسیقی ایرانیان
 

با همراهی نوازندگانی از ٣۵ کشور دنیا صورت می‌گیرد

حمید بهروزی نیا و نیما نیک طبع
حمید بهروزی نیا و نیما نیک طبع

گروه «ملودی فور دیالوگ Melody For Dialogue» که متشکل از نوازندگانی از ٣۵ کشور دنیا می‌باشد و زیر نظر یونسکو برنامه‌هایش هر ساله اداره می‌شود، امسال در تاریخ ٢٢دسامبر در شهر پاریس به اجرای کنسرت می‌پردازد که نوازنده های ایرانی نیز در این برنامه حضور خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، این کنسرت مصادف با ١٠ سالگی این گروه و ٧٠ سالگی یونسکو می‌باشد و ارکستر سمفونیک کشور پراگ این گروه را همراهی می‌کند. در این گروه که متشکل از بهترین نوازندگان دنیاست از کشور ایران نیز «حمید بهروزی نیا» به عنوان نوازنده تار و سه تار و «نیما نیک طبع» به عنوان نوازنده دف و سازهای کوبه‌ای این گروه را همراهی می‌کند، بداهه نوازی و خلاقیت نوازندگان روی ریتمهای مختلف از ویژگیهای هنرمندان حاضر در این گروه می‌باشد.

شایان ذکر است که این گروه پارسال برنامه‌ای در نانجینگ چین با همراهی ارکستر سمفونیک آن کشور داشت که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

در کارنامه کاری «حمید بهروزی نیا» سرپرستی و آهنگسازی گروه لوتوس نیز به چشم می خورد که از نمونه کارهای این گروه آلبوم فرزند ایران به خوانندگی سینا سرلک را می توان نام برد. که در سال ۸۹ از طرف خانه موسیقی نامزد بهترین آلبوم سال شد، «نیما نیک طبع» هم از اعضای گروه موسیقی «رستاک» است که با همراهی این گروه در داخل و خارج از ایران اجراهای مختلفی داشته است.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=92043


برترین مطالب وب    
   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.