×
×

گزارشی از کنسرت بنیامین در برج میلاد

 • کد نوشته: 8391
 • شادروان موسوي
 • دوشنبه, ۱۶ام اسفند ۱۳۸۹
 • ۲ دیدگاه
 • سمیه قاضی‌زاده: بنیامین بهادری ، شبی به یادماندنی را برای هوادارانش در برج میلاد رقم زد. ترانه‌های خوب، تنظیم‌های نو، نورپردازی جدید، صحنه‌آرایی متفاوت از ویژگی‌های آخرین کنسرت بنیامین در تهران بودند. اولین نکته‌ای که در کنسرت بنیامین نظر تماشاگران را جلب می‌کرد، صحنه‌آرایی متفاوت سن بود. روی این صحنه یک سه چرخهء قدیمی، یک […]

 • سمیه قاضی‌زاده: بنیامین بهادری ، شبی به یادماندنی را برای هوادارانش در برج میلاد رقم زد. ترانه‌های خوب، تنظیم‌های نو، نورپردازی جدید، صحنه‌آرایی متفاوت از ویژگی‌های آخرین کنسرت بنیامین در تهران بودند.

  اولین نکته‌ای که در کنسرت بنیامین نظر تماشاگران را جلب می‌کرد، صحنه‌آرایی متفاوت سن بود. روی این صحنه یک سه چرخهء قدیمی، یک میز و صندلی دو نفره که روی آن با یک رادیوی قدیمی و دو شمع آراسته شده بود و یک چتر وجود داشت. بنیامین طی اجرای برخی از آهنگ‌ها از چتر کمک می‌گرفت که به اجرای صحنه‌ای متفاوت او کمک می‌کرد. از سویی دیگر او حرکت‌های جدیدی را وارد اجرای قطعات پاپ اغلب عاشقانه‌اش کرده بود که به نوعی ابداعی خودش بودند و کمتر خوانندهء دیگری از این فرم‌ها استفاده کرده بود.

  اما مهم‌ترین نکتهء کنسرت بنیامین را باید در کوک‌خوانی این خواننده جوان دانست.این روزها که اجرای کوک در میان خواننده‌های پاپ تقریبا نایاب است و حضور بنیامین روی سن و اجرای دقیق و کوک یک مزیت به شمار می‌رود. بنیامین که در ابتدا یکی از متهمین به کامپیوتری خواندن بود بار دیگر در این کنسرت نشان داد که توانایی بسیار بالایی در اجرای قطعاتش دارد. قطعاتی که با ادای سریع کلمات پشت هم همراه است و نیاز به تمرکز دارد.

  تماشاگران این کنسرت هم در هیچ قطعه‌ای خواننده‌شان را تنها نگذاشتند و تقریبا در تمامی قطعات با او همخوانی کردند. نورپردازی‌های جدید و همچنین ال ای دی بزرگی که پشت گروه قرار داشت نیز به جو موجود در سالن کمک می‌کرد تا تماشاگران از برنامه لذت بیشتری ببرند. بنیامین هم این شور و حال را دید و چندین بار از تماشاگران برای تشویق‌ها و دلگرمی‌هایشان تشکر کرد. حتی یک بار به همراه اعضای گروه دست از اجرا برداشتند و به تشویق تماشاگران پرداختند.

  تنظیم‌های تازه قطعات اجرایی در کنسرت شنبه شب بنیامین در برج میلاد هم از دیگر ویژگی های این برنامه بود، تنظیم‌هایی که مخصوص اجرای کنسرتی بودند و نه آلبوم. این در حالی است که به دلیل هزینه‌بر بودن و اغلب حوصله نداشتن خواننده‌ها برای درآمدن از قالب همیشگی و تمرین قطعه‌شان با تنظیمی نو، خیلی‌ها این کار را نمی‌کنند.

  بی‌شک بهترین اجرای دیشب اجرای قطعه «بوی عیدی» بود. قطعه‌ای که ساختهء فرهاد مهراد است و بنیامین بر اساس آن قطعهء جدیدی ساخته بود و اجرا کرد. اما در آغاز او تماشاگرانش را دعوت به خواندن ترانهء اصلی کرد و بعد سراغ قطعهء خودش رفت. تماشاگران در حالی که نور موبایل‌هاشان را روشن کرده بودند و بنیامین در حالیکه خودش شمعی در دست داشت به اجرای این قطعه‌ء خاطره انگیز پرداختند.

  همچنین وعدهء انتشار آلبوم جدید بنیامین هم در همین کنسرت داده شد و چندین قطعهء جدید از همین آلبوم در کنسرت اجرا شد.

  از حاضران در این کنسرت می‌توان به نیکی کریمی، فردین خلعتبری، پژمان بازغی، مستانه مهاجر، امیر آقایی، سه نفر از اعضای گروه آریان، شراره فرنژاد، ساناز کاشمری و شهاب حسینی، اشاره کرد که همگی آنها را محسن رجب‌پور مدیرعامل شرکت فرهنگی هنری ترانه شرقی و مدیر اجرایی ارکستر موسیقی ملی ایران معرفی کرد.

  https://musiceiranian.ir/?p=8391
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *