اختصاصی موسیقی ایرانیان؛ به آهنگسازی تهمورس پورناظری و به خوانندگی فرشاد جمالی

موسیقی ایرانیان – ندا انتظامی: كنسرت موسيقي ديار مهر به آهنگسازي تهمورس پورناظري و به خوانندگي فرشاد جمالي ضبط تصويري مي‌شود تا در آينده نزديك منتشر شود.
كارگرداني و ضبط تصويري اين كنسرت بر عهده محمد ملاك بهبهاني است كه علاوه بر ضبط تصويري اين اثر كه بعدا ها به صورت دي وي دي منتشر مي‌شود، طراحي نور و طراحي صحنه اين كنسرت را هم برعهده دارد. او با اشاره به موسيقي كه خود از آن براي طراحي عوامل بصري كار الهام گرفته است، به خبرنگار موسیقی ایرانیان گفت:« اجراي هنرمندانه تهمورس پورناظري، فرشاد جمالي در كنار موسيقي اعضاي اركستر بزرگ كه از سازهاي زهي، بادي و كوبه‌اي استفاده مي‌‌كنند، تحولي مثبت در ارائه موسيقي سنتي ايراني است. هرچند كه اين تحول با تسلط كافي نسبت به كليه قواعد موسيقي سنتي ايراني صورت گرفته و اين امر عاملي است كه اجراي موسيقي در اين كنسرت را از موارد مشابه متمايز مي‌كند. به همين دليل تهيه كنندگان اين كنسرت ضمن حمايت كامل از موسيقي سنتي ايراني سعي بر‌آن داشته‌اند كه با استفاده از پيشرفته ترين امكانات سمعي و بصري موجود در جهان دريچه‌اي جديدي به نحوه اجراي موسيقي سنتي در كشور بگشايند.»
بهبهاني در مورد طراحي صحنه و طراحي نور اين كار گفت:«طراحي صحنه اين كنسرت در نوع خود بي‌سابقه است و قابل مقايسه با طراحي صحنه در اجراهاي كنسرت بين‌المللي است. در طراحي صحنه اين كنسرت سعي بر‌آن بوده‌است كه مخاطب با توجه به فضاي معنوي و روحاني ايجاد شده توسط موسيقي سنتي ايراني تغييرات زمان را بر روي رنگهاي موجود در صحنه احساس كند. بر اين اساس طراحي صحنه موجود، فاصله زمان طلوع خورشيد از امروز تا طلوع خورشيد در روز بعد را شامل مي‌شود. اين تمهيدات با استفاده از اجراي متفاوت دكور يا استفاده از تجهيزات پيشرفته نوري امكان پذير مي‌شود.»
او نورپردازي را قابل مقايسه با نمونه‌هاي پيشرفته بين‌المللي دانست و اعلام كرد: «اين نورپردازي هماهنگي كامل با نحوه اجراي موسيقي خواهد داشت. از سوي ديگر استفاده صحيح از تصاوير متحرك و ثابت كه از لحاظ بصري و مفهمومي با نحوه اجراي كنسرت مطابقت دارند، از عوامل مهمي ديگري هستند كه به جذابيت‌هاي بصري اين اجراها كمك مي‌كنند.»
كنسرت «ديار مهر» به آهنگسازي تهمورس پورناظري و خوانندگي فرشاد جمالي از 2 تا 4 ارديبهشت ماه در سالن همايش‌هاي بزرگ برج ميلاد برگزار مي‌شود. در اين كنسرت قطعاتي از آلبوم «ديار مهر» و آلبوم «سرزمين خورشيد» اجرا خواهد شد. در بخش اول كنسرت قطعات « سير نمي‌شوم زتو»،«بگذار و بگذر»، «حيران» و «ايران» و در بخش دوم قطعات «خورشيد»، «اميد»، «حيرت» و «نمي‌دانم» اجرا خواهد شد.
هم اكنون بليت‌هاي اين كنسرت درمراكز فروش ققنوس، آموزشگاه شمس، ‌دارينوش، سياه سفيد، خانه كتاب شهرآرا، نگين، موسيقي حصار و سايت ايران كنسرت به فروش مي‌رسد.


منبع: موسیقی ایرانیان

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=837


خبر رضا رشیدپور از اتفاقی بی‌سابقه‌ در تلویزیون!

ضبط برنامه جدید رضا رشیدپور در استودیویی در لویزان آغاز شده است.

جمشید هاشم‌پور باز هم جمشید آریا شد

جمشید هاشم‌پور در فیلم سینمایی گیج‌گاه به ایفای نقش می‌پردازد.

دانلود آهنگ های جدید

تازه ترین آهنگ های موسیقی پاپ ایران را با کیفیت بالا، آنلاین بشنوید و دانلود کنید.

جدول کامل اجراهای جشنواره فجر با جزئیات

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 1 =

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.

جشنواره وب ایران
جشنواره ملی جوان ایرانی