×
×

برگزاری کنسرت گروه‌های شیدا به سرپرستی لطفی

 • کد نوشته: 819
 • موسیقی ایرانیان
 • شنبه, ۲۸ام فروردین ۱۳۸۹
 • ۰
 • گروه‌های سه گانه شیدا به آهنگسازی و سرپرستی محمدرضا لطفی روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت در تالار اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد به روی صحنه می‌روند. به نقل از روابط عمومی موسسه آوای شیدا، در این کنسرت‌ها آثار جدیدی از محمدرضا لطفی توسط گروه‌های سه‌گانه شیدا به اجرا درخواهد آمد. خوانندگی این کنسرت‌ها را نیز […]

 • گروه‌های سه گانه شیدا به آهنگسازی و سرپرستی محمدرضا لطفی روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت در تالار اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد به روی صحنه می‌روند.

  به نقل از روابط عمومی موسسه آوای شیدا، در این کنسرت‌ها آثار جدیدی از محمدرضا لطفی توسط گروه‌های سه‌گانه شیدا به اجرا درخواهد آمد.
  خوانندگی این کنسرت‌ها را نیز محمد معتمدی، امیر اثنی عشری وعلیرضا فریدون پور بر عهده دارند.
  به مناسبت این کنسرت، محمد رضا لطفی بیانیه ای در خصوص روند برگزاری کنسرت‌ها منتشر کرده که متن آن به شرح زیر آمده است:
  مردم شریف ایران، با این که برگزاری کنسرت‌ها در داخل کشور هنوز با دشواری‌هایی مواجه است و گروه‌هائی تلاش دارند تا با نگاهی غیرواقع‌بینانه نسبت به فعالیت اندک اهل موسیقی موضع‌گیری کرده و جو را تحت تاثیر قرار دهند، اما باید توجه داشت، همان گونه که اهالی سینما و تئاتر و نیز گالری‌های هنری به کار حرفه‌ای خود پرداخته و فعال هستند، شایسته است جامعه موسیقی ما نیز هماهنگ با بقیه تخصص‌های هنری گام بردارند، تا کنسرت‌ها و دیگر فعالیت‌های موسیقی متوقف نشده و راه عبور را به مدنیت اجتماعی و فرهنگی هموار سازند. همچنین تاکید می‌شود، سفارت‌های دول غربی تلاش دارند تا هنرمندان و حتی هنرجویان با استعداد موسیقی و دیگر رشته‌های هنری را با دادن ویزاهای چند ساله راهی غرب کنند تا بضاعت فرهنگی و هنری ایران تضعیف شود. این سیاست و روش‌های آنها باید از یک سو وزارت ارشاد را که مدعی خدمتگزاری به فرهنگ ایران است، بر آن دارد که شرایط بهتر و مساعدتری را برای فعالیت هنرمندان فراهم کند و از سوی دیگر نیز فعالیت و حضور مسئولانه هنرمندان در ایران را می‌طلبد. هنر ما همیشه برای مردم ایران بوده و هست و مخاطب هنری ما تنها دولتمردان نیستند و این مردم هستند که سرنوشت کشورشان را رقم می‌زنند.

  https://musiceiranian.ir/?p=819
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *